hava -1° Kar
DOLAR 18,8300 % % 0.05
EURO 20,2811 % % -0.17
GRAM ALTIN 1.134,05 % % 0,50
ÇEYREK A. 1.854,18 % % 0,50
BITCOIN 439.043 % -1.733
SON DAKİKA


Google News

Rektör Yıldız Onkoloji Servisini Ziyaret Etti

Son Güncelleme :

09 Nisan 2019 - 16:12


Rektör Yıldız Onkoloji Servisini Ziyaret Etti

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, onkoloji servisini ziyaret etti.

Rektör Yıldız Onkoloji Servisini Ziyaret Etti

Kanser Haftası dolayısıyla Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, onkoloji servisinde tedavi gören hastaları ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Başhekim Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, onkoloji servisine yeni kurulan otomatik sistem hakkında Rektör Yıldız’a bilgi verdi.

İlaç hazırlama sisteminin Sivas’ta bir ilk olduğunu ve bu sistem sayesinde kanser ve özellikli hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçların hazırlandığını belirten Doğan, “Kurulan sistem kurumumuza birçok açıdan faydalı olacak.

Tüm kemoterapi ilaçlarının tek bir merkezde ve akıllı yazılım sayesinde geriye dönük kayıt kontrolü ile hasta tedavi dozlarının en etkin şekilde hazırlanarak personel, ilaç ve malzeme tasarrufu sağlayacak. Sistemde bulunan otomatik atık sistemi ile toksik atıkları ağzı tekrar açılmayacak şekilde kapatarak hasta, çalışan ve çevre açısından maksimum güvenlik sağlanacak.” dedi. (AA)

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol