Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas Valisi Salih Ayhan: “Sivas’ın savunma sanayinde önemli payı var”

Sivas Valisi Salih Ayhan: “Sivas’ın savunma sanayinde önemli payı var”
15 Eylül 2020 - 12:05

Sivas Valisi Salih Ayhan, kentin savunma sanayinde önemli payı olduğunu belirtti.

Sivas Valisi Salih Ayhan: “Sivas’ın savunma sanayinde önemli payı var”

Sivas Valisi Salih Ayhan, kentin savunma sanayinde önemli payı olduğunu belirtti.Valilikten yapılan açıklamaya göre, Ayhan, savunma sanayinin dürbün ve kamera ihtiyaçlarını karşılayan Sivas ASELSAN Hassas Optik’i ziyaret etti.

Ayhan’a ziyaretinde Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul da eşlik etti.

Üretim odalarını gezen Vali Ayhan ve beraberindekiler, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Yıldırım ‘dan üretim ile ilgili bilgi aldı.

ASELSAN’ın güçlü yapısıyla savunma sanayinde önemli bir yeri olduğunu aktaran Ayhan, “Üretenin, istihdam edenin her zaman yanındayız. Sivas’ta üretilen son teknoloji ürünleri ülkemizin savunma sanayisine kazandıran ASELSAN’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sivas’ta 18 firmanın katılımıyla yeni kurulan Sivas Savunma Sanayi ve İleri Teknolojileri Üreticileri Derneğinin genel kurul toplantısına da katılan Ayhan, Dernek Başkanı Osman Yıldırım’dan bilgi alarak, “Güçlü bir yapıyla Sivas sanayisine önemli hizmetleriniz olacağına inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

Mercekleri inceleyen Vali Ayhan, “Sivas’ın savunma sanayinde önemli payı var. Girişimcilerimizi tebrik ediyorum.” değerlendirmesi yaptı.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]