Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Olukmanlılar Derneği Hizmete Açıldı

Olukmanlılar Derneği Hizmete Açıldı
büyük sivas haber
büyük sivas haber( [email protected] )
25 Mart 2017 - 14:49

Merkez Olukman Köyü Eğitim, Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Ol-Der)  düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

Bahtiyar Bostan Mahallesi Kazancılar Caddesinde bulunan Dernek binasının açılış törenine AK Parti Sivas milletvekili Hilmi Bilgin, Belediye Başkan Vekili Erdoğan Yuvacı, AK Parti merkez İlçe Başkanı Ahmet Kuzu, İl  genel meclisi üyeleri Ferhat Ünsal ve Hüseyin Akpolat, AK Parti eski il Başkanı Burhanettin Kuru, Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç, Saadet Partisi İl Başkanı Osman Gönay, Yıldız Belediye Başkanı Mahmut Aktaş, Merder Başkanı Mehmet Bediroğlu, bölgedeki dernek başkanları, bazı mahalle muhtarları ve Olukman Köyü sakinleri katıldı.

Kur’an’ı kerim tilavetiyle başlayan açılış töreninde konuşan Merkez Olukman Köyü Eğitim, Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Adem Kuru, “Bizler birlik ve beraberlik duygusunu, birlik ve kardeşliği, sevgiyi, hoşgörüyü birbirimize aşılayabilirsek bu duygular içerisinde önderliğini yaptığımız oluşumlarda Olukman derneği, Kurtlapa derneği hiçbiri fark etmez hepsi aynıdır. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz takdirde Allah’ın izni ile ne bizlerin ne de ülkemizin ne de Müslümanların sırtı yere gelmeyecektir.’’ Dedi.

Derneği kurmaktaki amaçlarını dile getiren Kuru ‘’ Bizim Olukman köyü derneğimizi kurmamızdaki amacımız samimiyet, iyi niyet, Allah rızası için iyi hizmet ve insanlığa yapacağımız hizmet ile hakka yapacağımız hizmettir. Bizler farkındalık yaratmak için bir dernek kurduk. Olukman köyü derneği farkındalık yaratabilecekse biz bu işi yapalım dedik. Biz 16 Aralık tarihinde yapmış olduğumuz ilk toplantıda aldığımız kararla bugün 25 Mart tarihinde aynı duygularla sizlerin karşısına geldik. Biz derneğimizi kurduğumuz zaman sadece ve sadece şenlik yapan veya da köye gidip ziyaret yapıp gelen bir sivil toplum örgütü olarak bu yola çıkmadık. MERDER yöresinde Olukman köyü ile beraber diğer köy derneklerimiz ile birlikte hep beraber kardeşçe, birlik ve beraberlik içerisinde hem yöremize hem köyümüze hem de Sivas’taki hemşerilerimize hizmet edeceğiz. Bizim ana temamız hizmetteki en büyük hedefimiz eğitim ve insana yapılacak olan hizmet olacaktır.” açıklamasını yaptı.

Belediye Başkan Vekili Erdoğan Yuvacı, Merder Başkanı Mehmed Bediroğlu ve Yıldız Belediye Başkanı Mahmut Aktaş’da birer selamlama konuşması yaparak birlik ve beraberlik içerisinde güzel hizmetlerde bulunulmasını temenni ettiler

AK Parti Sivas milletvekili Hilmi Bilgin ise derneğin köye ve şehre hayırlı olmasını dileyerek, “Bugün sivil tolum örgütleri ger çekten sivil toplum örgütü olarak hareket ederlerse, kuruluş amacına uygun olarak davranırsa önemli bir misyon üstleniyorlar. Ama kurulduktan belli bir dönem sonra amacından, misyonundan uzaklaşırsa tabela derneği haline gelip öylece ömrünü tamamlıyor. Belki bizim Sivaslılar olarak en iyi yaptığımız işlerden birisi dernek kurmak” şeklinde konuştu.Bilgin ayrıca, bölgeye yapılan yatırımlar hakkında da bilgi verdi.

Konuşmaların ardından din görevlisi Halil İbrahim Koç tarafından yapılan duanın ardından dernek hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]