SON DAKİKA
hava 21°

Google News

Mayor Of Sivas Mimar Sami Aydın! Olan Var! Olmayan Var!

Son Güncelleme :

11 Eylül 2018 - 15:26Mayor Of Sivas Mimar Sami Aydın! Olan Var! Olmayan Var!

Sivri Sinek yine vızırdayacak. Öyle diyorlarmış. Vızırdayıp duruyormuşuz. Basın Yayın kuruluşlarını, gazeteleri, televizyonları küçümsemenin bedelini hesap gününde ödersiniz… Biz vızırdamaya devam edelim bakalım…

(Önceki yazıların okunması vallahi 100 Bini geçti haberiniz olsun :))

Mayor Of Sivas Mimar Sami Aydın! Olan Var! Olmayan Var!

Son zamanlarda İbrahim Dizlek’in bir türküsü var, “Vay vay vay iş işten geçti” diye… (Türküyü aşağıda bilmeyenler için paylaşacağım)

Tam Başkanlık bir türkü. Tabi türkünün başkana uymayan kısımları da var. “Serveti batırdık kardaş iş işten geçti” diyor… Servet meselesine hiç girmeyelim. Sakıncalı işler. Bizi ilgilendirmez. Birde bakmışsınız ki “Puffff” diye uçar gider. Allah helal rızık versin.

Türküde “birde lokması tatlıdır helal kazancın” diyor… “Elde avuçta olanla geçinip gidiyorduk gül gibi” diyor. “Bu alemden umudum kalmadı” da… Diyor da diyor türküde.

Dinlerseniz daha net anlaşılacaktır durum… Bu türkümüzü tüm Sivaslılar adına Başkanımıza armağan ediyoruz…

Şimdi gelelim bizim meselelere…

Sosyal medya mecralarından Instagram’da “Mayor Of Sivas” diye bahsediliyor Başkanımızdan…

Açıkçası Başkanımız zaten tüm umudunu da sosyal medyaya bağlamış durumda.

Neden mi? Cevabı çok basit.

Her horoz kendi çöplüğünde öter derler ya tamda öyle işte. Başkanın çöplüğü orası. İstediği(!) gibi gösteriyor kendisini. Duvarına bakarsanız, en sevilen, en takdir edilen, en rağbet gören, en çalışkan, yani yılın enlerinde ne kadar olumlu “en” varsa kendi duvarında hepsi kendisi… Tersini iddia edenler ise şakkkk engeli yiyor. WhatsApp’a bir sürü ekran görüntüsü atıyor vatandaş… Bir çoğundan haberiniz bile yok belkide…

Fakat, bunu ya bilerek yapıyor yada adamcağızı yanıltıyor göstermiyorlar. Başkanın çöplüğünde(!) olduğu gibi durum aslında öyle değilmiş. Biz milletin yalancısıyız.

Bu yazıyı elbet dostu olan birileri okutacaktır sayın başkanımıza.

Bakın Başkanım…

Bizim bir WhatsApp hattımız var. Sizde Sivas’ın sıkıntılarını iletmek isterseniz ulaşabilirsiniz. Herkese açık. Çünkü arama motorunda Sivas’tan kim nereye bir şeyler göndermek isterse, Vatandaş bizim bu WhatsApp hesabımıza ulaşıyor haberiniz olsun. (Size göstermezler aşağıda bakın)

Size derdini anlatmak isteyende bu whatsApp’a yazıyor, kızacak olanda, (d,s), övecek olanda…

Tüm Sivas yazıyor haberiniz olsun… Sizde ulaşmak isterseniz WhatsApp hattımız 0555 898 15 58…

Şimdi buraya gelenlerden biraz bahsedeyim mi size.

Vatandaş şu istasyon caddesinde her 12! yılda bir değiştirip teknolojiye benzettiğiniz belediyecilik nedeniyle değiştirdiğiniz kaldırımlara çok kızıyor.

İstasyon Cadddesi’nde tarihi eserleri ortaya çıkarmak için kestiğiniz böcekli(!) ağaçlara da çok kızıyor.

Sonra, “biz imar alamıyoruz”, “kat oranlarını düşük veriyorlar” ama kızılırmak kenarına gidin bir bakın diyerek Netcity Evlerine de çok kızıyorlar.

Otobüsler aldık renkleri kabul ediyorum gerçekten güzel. Otobüs geldiğini 1 km öteden anlayabiliyorsunuz. Renk konusunda tebrikler.

Her ne kadar Kırmızı Beyaz Sivasspor olacak diye açıklama yapsanız da önceden bu renk daha güzel.

Ama vatandaş, bazı şoförlerin tavırlarına, Otobüslerin protokol koltuklarına (üç kademe bindim valla), boyutlarına filan kızıyor işte…

Şimdi inkar eden kör olsun. 2009’da seçimi kaybetmeden önce (2004 – 2009 arası) iyi çalışmıştınız.

Sivas’ın çehresini değiştirmiştiniz. Bu dönem ilk üç yılda iyi çalıştınız. Yine çehresini değiştirdiniz. Ama neye çalıştınız söyleyeyim mi… (WhatsApp’a gelenler ben milletin yalancısıyım) Söyleyeyim…

Şimdi Başkanım. Çıktığınız Tv Programlarında da kendinizin ifade ettiği üzere siz müteahhitsiniz. Yani inşaatlar yaparsınız.

Birde tüm Sivas’ın bildiği boru fabrikanız var. Allah helali hoş etsin, bol bol kazançlar nasip etsin size.

Şimdi bazı iddialar var.

Diyorlar ki Başkan Sami Aydın, ekonomik problemlerin yaşandığı, bunca firmanın battığı (Marka, Kaptanlar, Öncü, Osman Yıldırım, Yıltaş…) , doların fırladığı, her şeye zam yapıldığı bu ortamda siz Sivas’ın en zengini olmuşsunuz. Son 4 yılda Sivas’a yapılan her yer sizinmiş.

Neye göre söylüyorlar bunu diyor ve soruyoruz. Bunun üstüne bize Ticaret Sicil gazetelerinden görüntüler atıyorlar…

Mesela ticari olarak herkesin en sıkıntılı dönemde sizinde AVM’ye ortak olduğunuz söylüyorlar. Baktık siz ortak değilsiniz. Yeğeniniz Haydar Aydın ortak…

Sonra Üniversite içerisinde ki sanırım 40 yıllık kiralanmış Mundo Cafe’ye ortak olduğunuz söylendi. Baktık siz ortak değilsiniz. Eşiniz, yeğenleriniz ve eşleri ortak… Gerçi kiraya vermişsiniz. İşletmecisi yakın tanıdığınızmış…

Sonra dediler ki Kızılırmak kenarında ki evler Başkanın. Bunu zaten siz, “bizim diyerek” tv de açıklamıştınız. Ama baktık ki burası da sizin değil. Yine yeğeniniz Haydar Aydın’ın…

Sivas Termal’e de sizin dediler ona da baktık. Oda yalan çıktı sizin değil eşinizin…

Böyle uzayıp gidiyor. Ama bakın başka diyorlar ki. Mevlana tünelinin hafriyatlarını ilk etapta başka bir firma alıyormuş.

Sonra bir şeyler olmuş siz daha uygun(!) fiyat vermişsiniz. Sizin, pardon soyadı Aydın olan birilerinin firmasının araç filosu ile çekilmiş tüm hafriyat.

Şu 40 küsür Milyona ihalesi yapılan ama şuan harcaması 100 Milyonu geçen, ama halen harcaması bitmeyen vizyonu dar(!) insanların anlayamadığı Mevlana Tüneli varya orası işte…

Birde hızlı tren için dediler aynı şeyi.

Orada araç filonuzu park halinde görmüşler. Oranında hafriyatını soyadı Aydın, firmasının adı Net ile başlayan birileri çekmiş. Resmi bizim meşhur WhatsApp’a atmışlardı. Bir ara onuda paylaşırız.

Yani size iftira ediyorlar Başkanım. Şimdi bu yukarıda belge ve bilgileri paylaşılan milyonluk yatırımların hangisi sizin? El-cevap HİÇBİRİ!

Devam Edelim…

Hastanenin uzaklığı, hızlı trenin gecikmesini de sizden biliyor Sivaslılar. Oysa ki ne alakası var.

2015 yılında siz yeniden başkan seçildikten sonra “öncesi beni ilgilendirmez ama şuan bu şehrin emini benim ben Sivas’ın her yeriyle ilgilenmeliyim” diyerek güzergahla ilgili toplantılar organize ettiğinizi vs vs anlatmışsınız. (videosu aşağıda. Türkünün altında)

Bugün her ne kadar sadece benimle ne alakası var kardeşim deseniz de hızlı trenin gecikmesini de sizden biliyorlar vallahi… WhatsApp’a attılar… Milletin yalancısıyız.

Daha uzatmayacağım. Millet hakkınızı yiyor başkanım. Bir sürü güzel hizmetinizi karalıyorlar…

Siz Sivas’a Aksu’yu yaptınız…

Siz Sivas’a Paşafabrikası’nı yaptınız…

Siz Sivas’a Mevlana Tünelini yaptınız…

Siz Sivas’a Kızılırmak kenarına güzel güzel evler yaptınız…

Siz Sivas’a AVM, Otel yaptınız…

Mezarlıkları yaptınız… Siz Sivas’ın çehresini değiştirdiniz Başkanım…

Ama işte bu Sivaslılar sizi anlamıyorlar. Bunca hizmetinize rağmen Sivas’ın en az % 70’i hizmetlerini beğenmesine rağmen sizi beğenmiyor ve istemiyor.

Bizce nankör(!) bu Sivaslıların bazıları… Hakkınızı helal etmemelisiniz bizce bunlara…

Son 1 yıl her ne kadar neredeyse eve dahi gitmeyip gece gündüz çalışsanız da Bu Sivaslılar sizin kıymetinizi kaybedince anlayacak…

Muhtemelen AK Parti Genel Merkezi’de şuan yukarıda yazılan bunca şeyi görecek ve ona göre hareket edecek. Siz canınızı sıkmayın başkanım. Mahalle buluşmaları iyi fikir eğer yetiştirebilirseniz halen mahallelerde sizi seven bir avuç insanı yerinde ziyaret etmiş ve helallik almış olursunuz. Durmak yok çalışmaya devam…

Vesselam…
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol