Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Şarkışla’da Okuma Yazma Seferberliği

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şarkışla’da Okuma Yazma Seferberliği
5 Kişi Okuyor
13 Şubat 2018 - 17:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında, Sivas’ın Şarkışla ilçesinde köy ve mahalle muhtarları için bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Okuma Yazma Seferberliği

Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda, okuma yazma seferberliğinin tanıtımı yapıldı ve bilgi verildi.

Kaymakam Akif Pektaş, burada yaptığı konuşmada, ilçe merkezi ve köylerden okuma yazma seferberliğine katılımın yüksek olacağını düşündüğünü söyledi.

Okuma yazma belgesi alanlar arasında kura çekeceklerini, kurada ismi çıkan 5 kişinin umre, beyaz eşya, tam, yarım ve çeyrek altınla ödüllendireceklerini belirten Pektaş, “Okuma yazma seferberliğine yüzde yüz katılım sağlayan bir köy ve bir de mahalle muhtarımız olmak üzere, iki muhtarımızı da bilgisayar ödülüyle ödüllendireceğiz.” diye konuştu.

Pektaş, 19 Şubat’ta kadar müracaatların alınacağını vurgulayarak, mart ayında başlayacak kursların, mayıs ayında sona ereceğini bildirdi.

Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen, şube müdürleri Murat Kalkan ve Mehmet Bilgiç, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ertan Aydemir, köy ve mahalle muhtarları katıldı.(AA)

Sivas Haberleri

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 63
  • Hayır Aday Olmamalı --> 218
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558