DOLAR 32,4059 % 0.14
EURO 34,5524 % 0.34
STERLIN 40,4702 % 0.43
FRANG 35,5127 % 0.34
ALTIN 2.456,93 % 0,75
BITCOIN 2.196.958 0.086

Sivas’ta Okullarda Düğün Yasaklandı! Düğün Salonu Fiyatları Arttı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta Okullarda Düğün Yasaklandı! Düğün Salonu Fiyatları Arttı

Sivas Memleket Gazetesi’nden Yüksel Menekşe’nin haberine göre, Sivas’ta okullarda düğün yasaklandı! Düğün Salonu fiyatları arttı… Sivas’ta okul spor salonların düğün, nişan ve kına gecesi için kiraya verilmesi yasaklanınca, düğün salonu kira fiyatları bu yıl iki katına çıktı. Mağduriyetlerini dile getiren bir çok vatandaş, pahalı düğün salonlarına mahkum bırakıldığı gerekçesiyle Vali Davut Gül’den yasağın kaldırılmasını istediler.

Sivas’ta Okullarda Düğün Yasaklandı! Düğün Salonu Fiyatları Arttı

Sokak aralarında yüksek sesle yapılan kına gecesi, nişan gibi organizasyonlar, okul spor salonlarının kiralanmasının başlamasıyla sona ermişti. Ancak valilik tarafından, okulların spor salonlarının düğün, nişan ve kına gecesi için kiraya verilmesi yasaklanınca vatandaşlar mecburen düğün salonlarına yönlenmiş oldu.

Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda spor salonlarının artık kiraya verilmeyeceği talimatını verdi.

Bu kararın, düğün salonu fiyatlarına etki ettiği ve fiyatların neredeyse yüzde yüz zamlandığını ileri süren vatandaşlar Vali Gülden kararın iptalini istediler.

Kaynak : Memleket


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.