DOLAR 32,4099 % 0.16
EURO 34,5267 % 0.27
STERLIN 40,4577 % 0.4
FRANG 35,4637 % 0.2
ALTIN 2.457,23 % 0,76
BITCOIN 2.198.471 -0.705

Öğrenciler İstedi, Valilik Yaptı, Belediye ise Bekleniyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Öğrenciler İstedi, Valilik Yaptı, Belediye ise Bekleniyor!

1 Mart 2017 tarihinde WhatsApp haber hattımıza öğrencilerden gelen “Sivas okullar bölgesi, stat çevresi ve okulların arka kısımları çamur ve balçık içinde lütfen buna bir müdahale ediniz. 1000 öğrencinin geçtiği alanda herkesin ayağı çamur oluyor, okullara giremiyoruz. Gereğinin yapılmasını arz ederim.” Mesajının ardından konuyu gündeme taşımıştık.

Okullar bölgesinde yaşanan çamur krizi ihbarı üzerine yaptığımız bu haberde, yetkilileri “Okullar bölgesinin hizmet anlamında tüm muhataplarını bölgeye ve öğrencilere yakışır hale getirilmesi için” göreve davet etmiştik.

Bunun üzerine Sivas Valiliği hemen harekete geçerek bölgenin kendi çalışma alanına giren kısımlarını çözüme kavuşturup, öğrencilerin gönderdiği çamur olan alanları ertesi gün mıcır serdirerek, yapılan çalışmaların görsellerini haber merkezimize ulaştırdı. Sivas Valisi Davut Gül başta olmak üzere, tüm Valilik personeline duyarlılığı için teşekkür ediyoruz.

Sivas Belediyesi’nin, bölgede konuyu gündeme taşıdığımız günden bu yana herhangi bir çalışma yapmadığı ise dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca öğrenciler, Sivas Belediyesi’nin AVM çevresine yapılan asfalt ve kaldırım çalışmalarına gösterdiği hassasiyetin aynısını okullar bölgesi etrafına da gösterilmesi gerektiğine dair birçok mesajı WhatsApp haber hattımıza yazdılar.

Öğrenciler, yapılan çalışmadan dolayı Sivas Valisi Davut Gül’e şükranlarını iletirken, aynı duyarlılığı Sivas Belediyesi’nden de beklediklerini belirttiler.

OKULLAR BÖLGESİ YENİ HALİ

OKULLAR BÖLGESİ ESKİ HALİ

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.