hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,6443 % % 0.02
EURO 19,4227 % % -0.04
GRAM ALTIN 1.051,84 % % 0,00
ÇEYREK A. 1.719,75 % % 0,00
BITCOIN 315.658 % -0.263
SON DAKİKA

Google News

Özyürek “İlk tesisi de Sivas´ta kendim kuracağım!” Demişti! Ne Zaman?

Son Güncelleme :

06 Temmuz 2019 - 15:00

Özyürek “İlk tesisi de Sivas´ta kendim kuracağım!” Demişti! Ne Zaman?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, çok kısa sürede Sivaslıların kalbini kazanmayı başardı. Meclis kürsüsünde Sivas adına yaptığı konuşmalarla her kesim tarafından takdir toplayan Özyürek’in seçim sürecinde verdiği diğer sözleri ise ne zaman tutacağı merak ediliyor.

Özyürek “İlk tesisi de Sivas´ta kendim kuracağım!” Demişti! Ne Zaman?

Özyürek adaylığı döneminde Sivas´ın işsizlik nedeniyle çok fazla göç verdiğine vurgu yapmış ve “Sivas tarihinde asırlar öncesine gideceğiz hemen Selçuklu devrindeki en önemli şehirlerden bir tanesi olan Konya ve Sivas, Osmanlının kuruluşundaki Sivas, Cumhuriyetin kuruluşundaki Sivas´ı tekrar yaşatacağız ve canlandıracağız” demişti.

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, “İlk tesisi de Sivas´ta kendim kuracağım. Bununda sözünü veriyorum.” diyerek yaptığı bir konuşmada şu ifadelere yer vermişti:

“İstanbul´da 2 milyon Sivaslı, Dünya genelinde 3 milyondan bahsediyoruz hatta daha çok diyoruz. İşte bizler şunu yapacağız; tersine göçü başlatacağız. Sivas´ımızın en büyük eksiği olan istihdam açığını kapatacağız. Sivas´a teşvikleri getireceğiz.

Sözümüz şudur; Sivas´ımızın yıllardır olan istihdam açığını kapatabilmek için sanayileşmeyi ve yatırımı özel ve resmi anlamda Sivas´a nasıl getireceğimizin çalışmalarını yapmaktır. Bende diyorum ki artık yatırımları ekonomik bilgi ve birikimleri Sivas´a çekelim. Şahsımız adına da ilki biz olalım.

Sivas maden yataklarından oluşmuş. Resmi ve özel anlamda yatırımcıları Sivas´a çekelim. Biz buraya bu maden tesislerinin kurulmasını istiyoruz. Sivas sahipsiz kalmış. Biz bunları başarmalıyız. Bu maden yataklarıyla birlikte ölmüş ve uykuya yatmış çok ciddi tesisleri ayağa kaldırmamız lazım.

Vekil seçilirsem eğer bende Mecliste Sivas´ın sesi olacağım. Bağıracağım gümbür gümbür. Biz bunları dile getirmediğimiz sürece sadece bir vekil oluruz. İlk tesisi de Sivas´ta kendim kuracağım. Bununda sözünü veriyorum. Önemli olan Sivas´ı nasıl büyütürüz. Sivas´ta ki işsizliği nasıl azaltırız.

Göçü tekrar tersine nasıl çeviririz. Bunun yollarını bulacağız. Genç kardeşlerimizden çok yetenekli olup da okuyamayanların ellerinden tutar burs veririz, bizler okuturuz. Ben buna talibim. Buradan söz veriyorum. Yetenekli 50 tane üniversite öğrencisi okuyamıyorsa ben alıp okutacağım. Çünkü ben Sivas´a sevdalıyım.”

Büyük Sivas Medya Grubu olarak bu güne kadar yaptığı her olumlu konuda yanında olduğumuz MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek’in seçim sürecinde vermiş olduğu sözlerinde takipçisi olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Kamuoyu adına soruyoruz!

Seçim sürecinde verdiğiniz söz olan “İlk tesisi de Sivas´ta kendim kuracağım.” sözünü ne zaman gerçekleştirecek?

Nereye hangi tesisi kuracak kaç kişi istihdam edecek?

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol