SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Mustafa Serin Kimdir?

Bu biyografi 20 Şubat 2017 - 10:47 'de eklendi ve 1.677 views kez görüntülendi.
Mustafa Serin Kimdir?

Doğanşar Kaymakamı Mustafa Serin, 10.11.1983 tarihinde Adana ili Karaisalı ilçesinde doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Mersin’in Silifke ilçesinde tamamladı. Lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. İki yıla yakın bir süreyle Devlet Personel Başkanlığı’nda Devlet Personel Uzman Yardımcısı olarak çalıştı.

2010 yılında açılan Kaymakamlık sınavını kazanarak Kahramanmaraş Valiliği’nde Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Yozgat ili Sorgun ilçesinde Kaymakam Refikliği Stajını, Diyarbakır ilinde Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı. Bartın ili Kurucaşile ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 1 yıl süreyle İngiltere’de, University of Essex’ de Politics alanında “The New Turkish Ombudsman: Public Monitory Institution”(Yeni Türk Ombudsmanı: Kamu Denetçiliği Kurumu) adlı teziyle Yurtdışı Yüksek Lisansını  tamamladı. Yurtdışı görevinin ardından Muğla ili Yatağan ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirerek 2014-2016 yılları arasında ise Niğde ili Çamardı İlçesinde asaleten görevini icra etti.

1 Aralık 2016 tarihli Müşterek Kararname ile Doğanşar İlçesine atanan Kaymakam Mustafa SERİN, iyi derecede İngilizce bilmekte olup; 15.12.2016 tarihinde görevine başlamıştır.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA