hava Hafif Kar
DOLAR 19,0182 % % 0.05
EURO 20,3963 % % 0.2
GRAM ALTIN 1.212,29 % % 0,22
ÇEYREK A. 1.982,10 % % 0,22
BITCOIN 544.411 % 0.4
SON DAKİKAGoogle News

Murat Toraman’dan Burs Yardımı Hakkında Açıklama

Son Güncelleme :

11 Ağustos 2017 - 9:31

Murat Toraman’dan Burs Yardımı Hakkında Açıklama

Geçtiğimiz yıl, 28 Şubat 2016 tarihinde Kanal 58 ekranlarında Murat Toraman tarafından gerçekleştirilen Memleket Meseleleri programında, Eğitime Destek ( Burs ) Kampanyası düzenlenmişti. Toraman, gerçekleştirdiği kampanya ile alakalı, “2016 yılında tek seferlik gerçekleştirilmiş ve çalışma neticesinde yüzlerce kardeşimiz eğitime destek ödemesi almış olup, Sivas’ta topluca gerçekleştirilen Burs Organizasyonlarının öncüsü olmuştur.” ifadelerini kullanmıştı.

Murat Toraman’dan Burs Yardımı Hakkında Açıklama

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi, Gençlik Kolları E. Başkanı Murat Toraman’ın öğrenciler için gerçekleştirdiği bu burs çalışması ise tüm kamuoyu tarafından takdir ile karşılanmıştı.

Aradan geçen süre zarfı içerisinde, yeni eğitim öğretim yılı için kendisine sürekli öğrenciler tarafından yeniden burs verilecek mi sorularının sorulduğunu belirten Toraman, sosyal medya hesabından şu duyuruya yer verdi:

“YİNE BURS DAĞITACAK MIYIZ?

Geçtiğimiz yıllarda yüzlerce kardeşimize burstemin etmiş olmamız nedeniyle, geçen yıl başta olmak üzere bu günlerde de benzer şekilde bursdağıtıp dağıtmayacağımız sorulduğu için bu mesajı paylaşma zorunluluğu hissediyorum.

Öncelikle o dönem bize güvenerek bu projeye katkı sunan, tüm iş adamlarımızı, yetkililerimizi, hayırseverlerimizi hayırla yeniden yad edelim. Teşekkürler…

Birçok kardeşimizin hayır duasını biliyorum ki halen alıyoruz. Burs temin ettiğimiz kardeşlerimiz ve anne babaları halen ara ara ziyaretimize gelirler sağ olsunlar.

Şimdi asıl mesele olan bu yılda dağıtacak mıyız?

Malumunuz, Sivas Hizmet Vakfımız bizim önceki yıl başlangıcını yaptığımız şekilde topluburs dağıtılacak halde, 2016’da bir çalışma gerçekleştirdi ve 2000 civarında kardeşimize bursdağıttı.

Bahsi geçen, Sivas Hizmet Vakfımız bünyesinde başta Sn. Valimiz, Belediye Başkanımız, Rektörümüz, STK’larımız vb önemli isimler bulunuyor.

Bu isimlerin organize ettiği bir çalışma varken haricen bizim bir organizasyon gerçekleştirmemiz malumunuz ki çok uygun düşmez.

Nezaketsizlik olur!

Bizim yaptığımız organizasyondan sonra bize bursvermek istediğini söyleyenleri geçen yıl Sivas Hizmet Vakfımıza yönlendirmiştik, bu durum bu yılda böyle olacak. Yani bursvermek isteyenler lütfen Sivas Hizmet Vakfımızın yetkililerine ulaşsınlar.

Bu kapsam da biz de mevcut çalışmaya katkı sağlamaya çalışacağız.

Öğrenci kardeşlerimiz de önümüzde ki günlerde başvurularını açacakları (sivashizmetvakfi.org.tr) portalı üzerinden burs taleplerini yapsınlar inşallah.

Değerlendirme sonrasında ihtiyaçlı kardeşlerimiz yine bursalmaya hak kazanacaklardır.

Hayır duanızı eksik etmeyin…”

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.