REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivaslılar Sabah Erken Saatte Muhtarlıklar Önünde Uzun Kuyruklar Oluşturdu

Sivaslılar Sabah Erken Saatte Muhtarlıklar Önünde Uzun Kuyruklar Oluşturdu
22 Eylül 2020 - 11:14

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin uzaktan eğitim imkanı bulunmayan Sivaslı öğrencilere interneti bulunan tablet hediye edeceğini açıkladıktan sonra taraflı tarafsız tüm Sivaslılardan büyük beğeni topladı. Haberi alan Sivaslılar tabletleri nasıl alabilir şeklinde haber yayınlandığı andan itibaren haber merkezimizi telefonla arayarak bu konuyu araştırmaya başladı.

Sivaslılar Sabah Erken Saatte Muhtarlıklar Önünde Uzun Kuyruklar Oluşturdu

Başkan Bilgin’in bu müjdesi öncelikle imkanı dar olan öğrencileri sevindirirken veliler ise bu tabletleri nasıl temin edeceklerini araştırmaya başladı.

Bu soruya Bilgin “Pazartesi gününden itibaren Sosyal İşler Müdürlüğümüzde yapılacak müracaatlar doğrultusunda” diyerek cevap vermiş oldu.

Ayrıca Bilgin, Sivas kent merkezinde uzaktan eğitim alamayan öğrenci bırakmayacaklarını ifade edip şunları söyledi: “Sivas’ta il merkezinde hiç kimse ‘benim evimde internetim yok, tabletim yok, bu nedenle çocuğum eğitim alamıyor’ demeyecek. Pazartesi gününden itibaren Sosyal İşler Müdürlüğümüzde yapılacak müracaatlar doğrultusunda, öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamaları için hızlı bir şekilde, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması adına internet yüklü tabletlerini kendilerine hediye etmiş olacağız. Yeter ki onlar devletimiz için, milletimiz için eğitimlerini aksatmadan iyi bir öğrenci olmak için üzerlerine düşeni yapsınlar. Biz her konuda onların emrindeyiz.”

MUHTARLIKLAR ÖNÜNDE KALABALIK

Sivas’ın 65 mahallesinde muhtarlıklar önünde Sivaslılar erken saatten itibaren uzun kuyruklar oluşturarak tablet almak istediklerini beyan etti. Muhtarlıklarda konuyla alakalı vatandaşların taleplerinin toplandığı öğrenildi.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]