DOLAR 27,3861 % 0.25
EURO 29,0664 % -0.07
STERLIN 33,4657 % 0.04
FRANG 29,9498 % 0.01
ALTIN 1.627,65 % -0,90
BITCOIN 744.893 -0.238

Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Merkez ve ilçelere bağlı köy muhtarlarının sorunlarının dinlenmesi amacıyla Sivas Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından düzenlenen muhtarlar toplantısının on birincisi gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Sıcak Çermik Kaplıcalarında bir termal otelde düzenlenen toplantıya, Vali Davut Gül, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Yıldızeli Kaymakamı Hakan Keskin, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sinan Şen, bölge il ve daire müdürleri, meclis üyeleri ile Yıldızeli ilçesinin muhtarları katıldı.

Toplantı, Sivas Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve son yıllarda Sivas’ta yapılan yatırımların anlatıldığı tanıtım filmiyle başladı.

Vali Gül, burada yaptığı konuşmada, bir süredir devam eden muhtarlar toplantısının sonuna doğru geldiklerini ancak muhtarlar ile görüşmeye devam edeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Sizlerin arkadaşlarımıza ilettiği bütün talepleriniz belirli bir takvim içerisinde takip edilecek ve mutlaka size olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacak. Daha çok da olumlu geri dönüş olacak. İsteklerinizin makul ve mantıklı olduğunu biliyoruz. Bir sorunu dile getiriyorsanız mutlaka çok önemli olduğunu, o köy için, o belde için ihtiyaç olduğunu da biliyoruz. Belirli bir takvim içerisinde isteklerinizi yerine getireceğiz. Bundan sonra da yer yer ilçelerde, yer yer başka mekanlarda bu toplantıları yapmaya devam edeceğiz. Dolayısıyla bu toplantılar bir seferlik değil.”

Gül, Sivas ile Yıldızeli’nin de geliştiğine değinerek, “Yıldızeli’nin önemli avantajı Sivas’a yakın ve nüfusunun fazla olması. Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz‘ın sağladığı kaynakla okulların bahçesine halı saha yapmaya başladık. Bunda objektif kriterler koyduk. Nüfusu 450’den fazla olan köylerden başladık. 58 halı sahanın 15 tanesi Yıldızeli’ne düştü. Demek ki Yıldızeli’nin köylerinde nüfus var.” ifadesini kullandı.

Konuşmalarından ardından muhtarlara katılım sertifikaları takdim edildi. (AA)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.