SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Numune Hastanesinde Yeni MR Cihazı

Numune Hastanesinde Yeni MR Cihazı
Bu haber 15 Haziran 2017 - 10:13 'de eklendi

Sivas Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Davut Vecdi Ersöz, Numune Hastanesinde vatandaşlara daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak için son teknoloji MR Cihazı nın hizmete girdiğini bildirdi.

Ersöz, yaptığı yazılı açıklamada, hizmete giren cihazın, tüm görüntüleme tetkiklerini yapabilen en üst düzey cihazlar arasında yer aldığını belirtti.

Numune Hastanesi MR Cihazı

Geniş tünel çapı ve kısa tünel mesafesine sahip MR cihazıyla özellikle kapalı alan korkusu olan hastaların çekimlerinin daha rahat ve konforlu hale geleceğini dile getiren Ersöz, şunları kaydetti:

“Yeni cihaz önceki modellere kıyasla daha kısa sürede çekim yapabilmekte olup anestezi eşliğinde yapılması gereken çekimler için uygun teknolojiye sahiptir. Cihaz ile ileri manyetik rezonans görüntüleme tekniklerinin hepsi uygulanabilmektedir. Bu cihazın daha önceki cihazlara göre daha sessiz olması hastanın gürültü duymamasına hastanın ses ve gürültü psikolojisine doğrudan olumlu etki yapacaktır. Kurulan yeni cihaz sayesinde randevu sürelerinde azalmalar görülecektir.” (AA)


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA