DOLAR 33,0979 % 0.21
EURO 36,1479 % 0.25
STERLIN 43,0794 % 0.42
FRANG 37,1182 % 0.42
ALTIN 2.630,98 % 0,35
BITCOIN 65.274,00 3.76

Andorra, Arnavutluk ve İzlanda Milli Maçları istanbul’da! Hassasiyet Göstermediler

Yayınlanma Tarihi : Google News
Andorra, Arnavutluk ve İzlanda Milli Maçları istanbul’da! Hassasiyet Göstermediler

A Milli Takımımızın 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda kendi sahasında oynayacağı Andorra, Arnavutluk ve İzlanda Milli maçları nın yerleri belli oldu. Vali Salih Ayhan bu maçların Sivas’ta oynanması için mektup yazarak çeşitli girişimlerde bulunmuştu. Vali’nin girişimleri sonuçsuz kaldı Federasyon Sivas’ta değil maçlar İstanbul’da dedi…

Andorra, Arnavutluk ve İzlanda Maçları istanbul’da! Hassasiyet Göstermediler

A Milli Futbol Takımı’nın 2020 UEFA Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda Andorra, Arnavutluk ve İzlanda ile yapacağı maçlar İstanbul’da oynanacak.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Türkiye ile Andorra arasında 7 Eylül Cumartesi günü oynanacak mücadele Vodafone Park ev sahipliğinde yapılacak. Ay-yıldızlıların Arnavutluk ile 11 Ekim Cuma günü yapacağı karşılaşma ise Ülker Stadı’nda oynanacak.

Millilerin İzlanda ile 14 Kasım Perşembe günü yapacağı müsabaka ise Türk Telekom Stadı’nda gerçekleşecek.

Vali Ayhan’ın Mektubu Karşılık Bulmadı!

Sivas Valiliği, Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında A Milli Futbol Takımı’nın, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu’nda yapacağı maçlarından birinin Sivas’ta oynatılması için Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) talepte bulunmuş ve mektup yazmıştı.

Mektupta Ayhan, ‘4 Eylül Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıl dönümü Kutlama Etkinlikleri’nde, 25 Mayıs’ta oynanan Türkiye-Letonya A Milli Erkek Voleybol Takımımızın aldığı 3-0’lık galibiyet gibi yeni bir milli gurur yaşamak istiyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonumuzun yeni başkanı ve yönetiminin talebimiz ile ilgili gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyor, TFF’nin gelecek nesillere onurla taşıyacağımız yeni başarılara imza atmasını diliyoruz.” ifadelerine yer vermişti.

Federasyonda Sivaslı İsmail Erdem’in olmasına rağmen Vali Ayhan’ın bu girişiminin karşılık bulmaması akıllarda soru işareti bıraktı.

Çok yüksek paralar harcanarak haftalardır Sivas Valiliği tarafından organize edilmeye çalışılan Sivas Kongresi’nin 100. yıl etkinliklerinin en fazla ses getireceğine inanılan bu kaleminin de İstanbul’a kaptırılması Sivas’ta üzüntü yarattı.

Büyük Sivas Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.