Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Cübbeli Ahmet Hoca Saadette Kalan Milli Görüşçüler için İrancılar Dedi

Cübbeli Ahmet Hoca Saadette Kalan Milli Görüşçüler için İrancılar Dedi
17 Ocak 2020 - 17:36

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, sosyal medya hesabından Saadet Partilileri hedef alan açıklamalarda bulundu.

Cübbeli Ahmet Hoca Saadette Kalan Milli Görüşçüler için İrancılar Dedi

Ünlü, ”Millî Görüşçüler İrancıdır” sözümüz; şu anda Saadet’te kalanlarla alâkalıdır.” ifadelerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU ‘ŞEHİT’ DEMİŞTİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, daha önce yaptığı açıklamada Süleymani için “şehit” ifadesi kullanmıştı.

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü ise Kasım Süleymani’nin öldürülmesinde duyduğu memnuniyeti dile getirerek Karamollaoğlu’na karşı çıkmıştı.

MİLLİ GÖRÜŞ’Ü İKİYE AYIRDI

Cübbeli Ahmet, sözlerinin yanlış anlaşıldığını düşündüğü gerekçesiyle sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yaparak, Milli Görüş’ü adeta ikiye ayırdı. Cübbeli Ahmet, yaptığı paylaşımda, ”Bizim: “Millî Görüşçüler İrancıdır” sözümüz; şu anda Saadette kalanlarla alâkalıdır. Nitekim Kâsımî’ye şehit demelerinden de bu meydana çıkmıştır. Fatih Erbakan ve onunla birlikte hareket eden Millî Görüşçüleri bundan tenzîh ederiz.Zîrâ onlar zâten Saadetteki Ehli Sünnet dışı temâyüllerden dolayı ayrılmışlardır. Ayrıca Saadete iyi niyetle rey verenler hakkında da bu tamîm geçerli değildir. Bizim beyânımız yönetici kadroyla alâkalıdır. Bu yüzden bir genelleme anlaşılmasın!” ifadelerini kullandı.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]