hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Millet Bahçeleri Millet Kıraathaneleri için Sivaslılar Ne Diyor?

Son Güncelleme :

18 Haziran 2018 - 17:40

Millet Bahçeleri Millet Kıraathaneleri için Sivaslılar Ne Diyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim vaatleri arasında saydığı Millet Bahçeleri ve Millet Kıraathaneleri projesi günlerdir sosyal medyada en çok tartışılan konularından biri haline geldi. Hatta geçtiğimiz günlerde sosyal medyada #Milletkıraathanesinde etiketi ile hashtag çalışması yapıldı.

Millet Bahçeleri Millet Kıraathaneleri için Sivaslılar Ne Diyor?

Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada,”Bunlar kıraathane deyince kumarhane anlıyor. Bay Muharrem ben biraz bilirim Arapça’yı. Kıraat okumak demek. Kıraathane okuma evi. Gençlerimizi o kötü alışkanlıklardan kurtaralım istiyoruz. Kek var, çay var. Ya ben kek diyorum onlar keklik anlıyor. Bu işsizlik alameti diyor. Ya çocuklarımız elden gidiyor ya, onları kurtarmak için millet kıraathaneleri yapacağız” şeklinde konuştu. 100 bin gence eğitimlerini sürdürdükleri şehirde üç aylık dönemde asgari ücret karşılığında sosyal çalışma imkanı getirileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı, “100 bin gencimize eğitimlerini sürdürdükleri şehirde üç aylık dönemde asgari ücret karşılığında sosyal çalışma imkanı getiriyoruz” demişti.

Ardından CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Ben ‘fabrika açalım’ diyorum o kıraathane açacakmış. Ben ‘çocuklara gençlere iş’ diyorum, o bedava kek verecekmiş. Diyor ki ‘Ey milletim sizi de bu seçimde kekleyeceğim’ diyor. Böyle bir şey gerçekten inanılır gibi değil.” ifadelerine yer vermişti.

Daha sonra Erdoğan’ın kıraathane konusu ile ilgili Millet Bahçesi’nde “Alacaksınız çoluğunuzu çocuğunuzu millet bahçesinde orada onlarla beraber yatıp yuvarlanacaksınız” ifadesi ise sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Millet Bahçeleri ve Millet Kıraathaneleri için liderlerin açıklamarının ardından ise Büyük Sivas mikrofonlarını Sivaslılara uzatarak bu konu hakkında ki görüşlerini sorduk.

İzliyoruz…

 
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol