Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivaslı Markar Esayan için Meryem Ana Patriklik Kilisesinde Tören Yapıldı

Sivaslı Markar Esayan için Meryem Ana Patriklik Kilisesinde Tören Yapıldı
22 Ekim 2020 - 19:00

AK Parti İstanbul Milletvekili aslen Sivaslı olan Markar Esayan’nın cenazesi Kumkapı Meryem Ana Patriklik Kilisesi’nde törenin ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla Şişli Ermeni Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Sivaslı Markar Esayan için Meryem Ana Patriklik Kilisesinde Tören Yapıldı

51 yaşında hayatını kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan, için Kumkapı Meryem Ana Patriklik Kilisesi’nde tören düzenlendi.

Törenin ardından Türk bayrağına sarılı naaşı Şişli Ermeni Mezarlığı’na getirildi. Esayan’nın cenazesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin katılımıyla toprağa verildi.

Erdoğan : “Onu tanıyan herkes onun kibarlığına ve centilmenliğine tanıklık edecektir. Yakın sohbetlerinde sevimli, sevecen, güler yüzlü ve nüktedan özellikleriyle insanları cezbeden bir yönü vardı.

Markar Esayan iyi kalpli bir insandı. Bu, cenazelerde herkes için söylenecek türden klişe bir ‘iyi adamdı’ sözünden öte onun nezaketini tamamlayan doğal bir özelliğiydi.

Kutsal İncil’in verme konusunda ‘Sol elin sağ elinin ne yaptığını bilmesin, iyiliğin gizlice olsun’ esasına sıkı sıkıya bağlı olarak iyiliklerini çoğalttı.

Kendisi maddi ve manevi zorlukları iyi tanıyan biri olarak bu durumdaki kişilere elinden gelen hiçbir yardımı esirgemeyen bir yapıya sahipti.”

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]