hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Sivas Şehir Meydanına Yapılan Merkez Camii ve Külliyesi İnşaatı Durduruldu

Son Güncelleme :

09 Haziran 2021 - 19:49

Sivas Şehir Meydanına Yapılan Merkez Camii ve Külliyesi İnşaatı Durduruldu

Sivas Şehir Meydanı’nda yapımı devam eden Merkez Camii ve Külliyesi inşaatına mahkeme tarafından yürütmeyi durdurma kararı verildi.

Sivas Şehir Meydanına Yapılan Merkez Camii ve Külliyesi İnşaatı Durduruldu

20 Temmuz 2020 tarihinde temeli atılarak şehir meydanında yapımına başlanan, 17 bin metrekare alanda aynı anda 2 bin 400 kişinin namaz kılabileceği Sivas Merkez Camii ve Külliyesi inşaatında yaklaşık 1 haftadır çalışmalar durduruldu

Geçtiğimiz yıllarda yıkılan Numune Hastanesi, Halk Eğitim Merkezi, Kızılırmak Okulu ve Sağlık Ocağı sonrasında alanda Cami ve Külliye yapımı için Sivas Belediyesi tarafından imarda tadilat çalışmaları yapılmıştı.

Numune hastanesinin yıkılmasının ardından mahkeme o dönemde yine yürütmeyi durdurma kararı vermişti.

Daha sonrasında aşağıda kalan Kızılırmak Okulu, Sağlık Ocağı ve Halk Eğitim Merkezi alanında da eğitim tesis ve sağlık tesis alanlarında Sivas Belediyesi tarafından tadilat yapılarak ibadet tesis alanı imar çalışması gerçekleştirilmişti. Mahkeme bu duruma dur diyerek inşaatın yapımına devam edilmemesi kararını verdi.

Sivas İdare Mahkemesinin 2020/564 esas numaralı kararında “1/1000 ölçekli uygulama imar planına işlenen plan notunun “Sağlık Birimlerine” ilişkin plan kısmının hukuka aykırılığı açık olup, uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceğinden…” denildi.

Şimdi süreç nasıl ilerleyecek, buraya başlanan cami inşaatı devam edebilecek mi kamuoyu merakla bekliyor.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol