DOLAR 27,1642 % 0.15
EURO 28,9429 % 0.1
STERLIN 33,2605 % -0.27
FRANG 29,9531 % -0.06
ALTIN 1.681,12 % 0,39
BITCOIN 725.514 0.005

Sınavsız şekilde özel kalem müdürü olup memur olmak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sınavsız şekilde özel kalem müdürü olup memur olmak
blank
blank

Ekonominin içinde bulunduğu durum ortadayken en büyük problem de işsizlik olarak ortaya çıkıyor. Atama bekleyen öğretmenler başta olmak üzere milyonlarca işsiz acaba devlette nasıl memur olurum hatta artık eskiden taşeron adıyla anılan şuan ki işçi sınıfında nasıl çalışırım bunun derdinde.

Sınavsız şekilde özel kalem müdürü olup memur olmak

Devlette KPSS dışında memur olmanın bir yolu daha bulunuyor ki bu konuda bakanlıklar, valilikler, belediyeler gibi bünyesinde özel kalem müdürlüğü barındıran yerlerde 1 günde olsa çalışmış olmak yeterli oluyor.

Bu durumda, Bakanın, Valinin veya Belediye Başkanının iki dudağı arasında memur olabiliyorsunuz anlamına geliyor.

Eğer gerçekten alanınızda uzmansanız, eğitim durumunuz uygun ise, gerçekten o işi hakkıyla yapacak biriyseniz atamanın şekli sınav veya açıktan da olsa bu duruma karşılık kimsenin olumsuz bir görüşü olmayacakken, liyakat sahibi olmayan, alanıyla ilgisiz veya en önemlisi ihtiyacı olmadığı halde eğer bu görevlere getiriliyorsanız yani memur yapılıyorsanız işte o zaman toplum yüksek sesle bu duruma karşı çıkıyor.

Yapılan bu görevlendirmeler, resmi kayıtlarda yer alacakken, her dönem sayıştay raporlarında yazılırken veya küçük şehirlerde er yada geç duyulacakken inanların bunu tercih edebiliyor olması ise gerçekten acı bir durum…

Örneğin son Sayıştay raporunda Adıyaman, Bitlis, Giresun, Gümüşhane, Kırşehir, Malatya, Ordu, Sakarya, Şanlıurfa, Yozgat, İstanbul, Bursa, Manisa gibi illerin belediye veya valiliklerinde özel kalem müdürü atamaları yapıldı ve bu isimler bu sayede memurluğa adım atmış oldu.

SİVAS LİYAKATA ÖNEM VERİYOR

Sivas’ta Belediye Başkanı Hilmi Bilgin döneminde, ekibine dahil ettiği isim olan alanında uzman Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu‘da geçmişte memur olmadığı halde Bilgin tarafından yapılan görevlendirme sonrasında özel kalem kadrosu ile görev yapıyor. Bu sayede memuriyete adım atan Eminoğlu alanında liyakat sahibi…

Komşu ilimiz Tokat’ta Belediye bünyesinde benzer bir  durum olmadığı bilinirken, Valilik kanadında ise bu şekilde bir görevlendirmenin olup olmadığı ise merak konusu.

İç Anadolu bölgesi illerinde çok fazla açıktan atama ile memuriyete geçiş hususu tercih edilmeyen bir durumken, özellikle batı da bu şekilde atamaların daha yaygın olduğu da ifade edilen konular arasında.

Büyük Sivas Haber

blank
blank

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.