Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, Gölova ilçesini Ziyaret Etti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, Gölova ilçesini Ziyaret Etti
15 Kişi Okuyor
13 Kasım 2017 - 14:19

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Gölova ilçesini ziyaret etti.

Sivas İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre, Kaya, ilçede ilk olarak bir süre önce bakım, onarım ve çevre düzenlenmesi tamamlanan Çoban Baba Türbesi’ni yerinde inceledi. Çobanlı, Günalan ve Karayakup köylerinde de yapımı tamamlanan yol, kilitli parke ve içme suyu depolarındaki çalışmaları inceleyen Kaya, köylerde yaşayan vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, Gölova ilçesini Ziyaret Etti

İl genelinde 1 milyon metrekarenin üzerinde parke taşının kırsala sevk edildiğine vurgu yapan Kaya, “Gerek KÖYDES payından, gerek idaremizin yatırım bütçesinden ayrılan ödeneklerle Sivas genelinde büyük bir çalışma yürütüldü ve büyük bir başarı yakalandı. Bütün kurumların eşgüdüm ve koordinasyon içerisinde çalışmasını sağlayan Valimiz Davut Gül’e teşekkürlerimizi arz ediyorum. İl genel meclisi başkanımız ve il genel meclisi üyelerimiz ile kaymakamlarımız ve muhtarlarımızın engin destekleriyle bu yatırımlar gerçekleşti. Her zaman maddi ve manevi desteklerini bizlerden esirgemeyen Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz önderliğinde milletvekillerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Allah, vatanımıza milletimize zeval vermesin.” ifadelerini kullandı.

Gölova Kaymakamı Ali İhsan Başak ise ilçeye yapılan yatırımlarda katkısı bulunanlara teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“2017 yılı içerisinde ilçemize 60 bin metrekare kilitli parke taşı döşendi. Ayrıca ilçemizde 44 içme suyu depomuz klorlama cihazına kavuştu. Günalan köyümüze 8 kilometre asfalt yapıldı. Grup köy yollarımızda çalışmalar halen devam ediyor. Diğer yandan ilçemizde öğretmenevinin inşaatı da sürüyor. Ayrıca valimizin müjdesiyle birlikte, 8 derslikli liseyi ve 50 kişilik öğrenci yurdunu da ilçemize kazandıracağız. Bunlarla birlikte Gölova ilçemiz toplam 10 milyonluk yatırıma kavuşmuş olacak.”

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya’ya ziyaretleri sırasında Gölova İl Genel Meclis Üyesi İlyas Dönüş ve İlçe Özel İdare Müdürü Eyüp Akça da eşlik etti. (AA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 72
  • Hayır Aday Olmamalı --> 265
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558