Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas il Genel Meclisi Eylül Ayı Toplantılarına Başladı

Sivas il Genel Meclisi Eylül Ayı Toplantılarına Başladı
07 Eylül 2020 - 14:34

Sivas İl Genel Meclisi, Eylül ayı toplantıları için bir araya geldi. Eylül ayı oturumlarının ilki, Sivas İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş Başkanlığında, Genel Sekreter Cengiz Nayman’ın katılımıyla meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Sivas il Genel Meclisi Eylül Ayı Toplantılarına Başladı

Meclisin ilk oturumu, divan kâtip üyeleri Arzu Polat ve Süruri Koçali tarafından Ağustos ayı il genel meclisi karar özetleri ile il encümeni karar özetlerinin okunması ile başladı.

Hafta boyunca devam edecek olan birleşimlerin açılış konuşmasını yapan İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, geçtiğimiz Cuma günü yaşadığımız 4 Eylül Sivas Kongresinin 101. yıl dönümünü kutlayarak sözlerine başladı. Akkaş, toplantılarda birçok gündem maddesinin ele alınacağını belirtip, meclis çalışmalarının hayırlı geçmesi temennisinde bulundu.

Toplantıda söz alarak meclise hitaben konuşan Genel Sekreter Cengiz Nayman “Komşu ilimiz Giresun’un Dereli ilçesinde sel felaketinin yaralarını sarmak için oradaydık. Sivas İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmalarını yerinde gözlemledim. Devletimiz tüm gücüyle oradaydı. Sivas, sıkıntı yaşayan kardeşlerine Yiğidoluğunu göstermiş oldu. Şuan ana caddelerinin ismini ‘Sivas Caddesi’ olarak değiştirilmesini teklif ediyorlar, belediye meclislerinde. Özel idaremizide bütün ekipleriyle gelip ziyaret edecekler. Dereli ilçesinden sizlere selamlar getirdim” dedi.

İl Özel İdaresi ile İl Genel Meclisinin uyum içerisinde çalışacağını ifade eden Genel Sekreter, “Görev sürem boyunca beraber çalışacağız. Sıkıntılarımızı dertlerimizi beraber çözeceğiz. İnşallah güzel çalışma ortamı yaratalım. Güzel işlere imzamızı atalım. Kapımız muhtarlarımıza vatandaşlarımıza her zaman açıktır.” dedi. Daha sonra Genel Sekreter, İl Genel Meclisi Üyelerinden gelen soruları cevapladı.

İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantılarında; İmar Bayındırlık Komisyonuna, Tarım ve Orman Komisyonuna, Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna, İhtisas Komisyonlarına, havale edilen konuları görüşerek karara bağlayacak.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]