hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 19,1269 % % 0.02
EURO 20,8146 % % 0.14
GRAM ALTIN 1.213,64 % % 0,03
ÇEYREK A. 1.984,29 % % 0,03
BITCOIN 27.253,65 % 0.437
SON DAKİKA
Google News

“Kol Kola Olacağız”

Son Güncelleme :

17 Aralık 2019 - 12:26

“Kol Kola Olacağız”

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), 2019 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi.

TSO 2019 Yılının Son Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Toplantıda çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi veren TSO Başkanı Mustafa Eken, “TSO olarak şehrimizin valisi ile belediye başkanı ile kol kola, diz dize yolumuza devam ediyoruz. Sivas´ın menfaatine olanlarla kol kola olacağız, Sivas´ın karşısında olan babamın oğlu da olsa karşısında duracağız” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası´nda (TSO) 2019 yılının son meclis toplantısı yapıldı. Çetin Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen Aralık ayı meclis toplantısında gündem maddeleri ve 2020 yılı TSO bütçesi görüşüldü.

Meclis Üyesi Oğuz Demirkaynak, Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan 2020 yılı bütçesi hakkında bilgi verdi. Bilgilendirmenin ardından görüşülen 2020 yılı bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Yürütülen çalışmalar ve faaliyetler hakkında üyelere bilgi veren TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, 2020 yılı bütçesinin hayırlı olmasını temenni ederek, “Arkadaşlarımız, bu bütçe hazırlanırken çok büyük titizlikle çalıştı. Bütçe komisyonundaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 7 bin 860 üyemizin hakkını korumaya çalışıyoruz, onlar adına harcamalar yapıyoruz, onlar adına Sivas´ı tanıtmaya çalışıyoruz. Tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

VAKIFLAR KİRA ARTIŞI YAPMAMALI

Vakıflar Genel Müdürlüğü´nün 2020´de kiracılarına yapacağı artışın tepkilere neden olduğunu kaydeden Başkan Eken, “2 sene zam yapmadı, geçen sene belli bir oradan zam yaptı. Ben buradan tüm yetkililere sesleniyorum: Ülkemiz toparlanma sürecine girdi. Esnafımız yeni yeni nefes almaya başladı. Esnaf, tüccar arkadaşlarımın yapılacak olan kira artışlarıyla beli bükülecek. Buraları vakfeden insanlar bugün hayatta olsalardı, esnafımızın bu durumu görselerdi hiçbir şekilde artış yapılmama şartı ile verirlerdi. Yüzde 12´den 17´lere varan kademeli artışlar var. Biz bu konuda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB) yazılarımızı yazdık. Türkiye genelinde bu dönemde artış olmamasını, olacaksa da yüzde 5 gibi bir artış yapılmasını talep ettik. Kiracı arkadaşlarımızın haklarını aramak için mücadele edeceğiz. Belediyemiz, kiracı olan esnaflarımıza yönelik yüzde 5 artış yaptı. Belediye Başkanımıza ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Suya zam yapmadılar ve engellilere yüzde 50 indirim yaptılar” ifadelerini kullandı.

THY, SİVAS´A GEREKEN ÖNEMİ VERMELİ

Sivas´a yapılan uçak seferi sayılarının azaltılması nedeniyle daha önce tepkilerini gösterdiklerini belirten Eken, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Türk Hava Yolları Genel Müdüründen randevu talep ettik. Gittiğimiz zaman meclis üyelerimizin ilettiği sorun ve sıkıntıları ileteceğiz. Arkadaşlarımızın yatırımcı çekme mücadelesi, ‘Uçak seferlerinin Sivas´a gerek yok´ denmesi ile olmaz. Biz nasıl yatırımcı getireceğiz, nasıl ‘Gelin Sivas´a yatırım yapın´ diyeceğiz. Hızlı tren bizim için bir şans. Ankara, İstanbul bağlantımız için son derece önemli. Biz İzmir, Antalya ve Ankara isterken mevcut uçak seferlerimiz elimizden alınıyor. Buradan 8 bin üyemiz adına THY Genel Müdürlüğüne sesleniyoruz: Sivas´a artık gözden çıkarılan bir il olarak değil, başkentlik yapmış, tarihi, kültürü ile her şeyiyle değerlendirilen bir il olarak sahip çıkılmasını bekliyoruz. Siyasetçilerimizden de özellikle bu konuda ellerini, gövdelerini taşın altına koymalarını bekliyoruz.”

“Sivas TSO olarak şehrimizin valisi ile belediye başkanı ile kol kola, diz dize yolumuza devam ediyoruz” diyen Başkan Eken, “Sivas´ın menfaatine olanlarla kol kola olacağız, Sivas´ın karşısında olan babamın oğlu da olsa karşısında duracağız. Biz haddimizi biliriz, büyüklerimize saygıyı biliriz ama 8 bin üyemizin hakkını da her yerde konuşuruz. Bu koltukları bırakırız, başkanlığı da bırakırız, üyelerimiz ve Sivas menfaatleri konusunda hiçbir zaman geri vites yapmayız, yapmayacağız da.  2019 yılının son meclis toplantısını çok güzel bir şekilde, bütçeyi de onaylayarak yapmış olduk. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (İrade)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.