DOLAR 27,3035 % 0.21
EURO 28,8115 % 0
STERLIN 33,1686 % 0.09
FRANG 29,7132 % -0.14
ALTIN 1.662,14 % -0,07
BITCOIN 732.551 1.665

Matematik Dersini Sınıfın Zeminine Çizerek Öğretiyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Matematik Dersini Sınıfın Zeminine Çizerek Öğretiyor

Ulaş Yenikarahisar Mehmet Ali Demet Ortaokulunda, matematik dersi, sınıf zeminine yağlı boyayla çizilen geometrik şekiller ve asal sayılarla daha eğlenceli hale getiriliyor.

Matematik Dersini Sınıfın Zeminine Çizerek Öğretiyor

Matematk öğretmeni Kudret Hatip, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fen bilimleri öğretmeni Erkan Kaya ile yaptıkları ortak çalışmayla matematik sınıfını görsel açıdan güzel bir görünüme kavuşturduklarını, önemli konuları yağlıboya ile sınıf zeminine çizdiklerini söyledi.

Hem görsel açıdan dersi desteklemek hem de öğrencilerin sınıfa her girdiğinde yüzlük tabloyu görmelerini istediklerini dile getiren Hatip, “Ayrıca uzunluk ölçü birimleri olan merdiveni çizdik. Bu merdiven sayesinde öğrencilerin yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini sağladık. Bu sayede öğrenciler konuyu daha kolay anlıyorlar ve matematk dersimiz daha eğlenceli geçiyor.” dedi.

Zemindeki daire, kare gibi diğer geometrik şekillerin de öğrenmeye yardımcı olduğunu aktaran Hatip, derslerin çok daha verimli geçtiğini belirtti.

8.  sınıf öğrencisi Gizem Aktaş da öğretmenlerine teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Matematik sınıfını çok seviyoruz. Öğretmenlerimizin bu şekilde bir sınıf oluşturması hem derslerin eğlenceli geçmesini sağladı hem de bu görsel çizimler sayesinde matematikle ilgili temel birçok bilgiyi tekrar etme şansına sahip olduk. Sadece kendi sınıfım için değil, diğer sınıflarda öğrenim gören arkadaşlarım için de bu durum geçerli.” (AA)


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.