DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
STERLIN 40,3340 % -0.67
FRANG 35,3962 % -0.32
ALTIN 2.438,65 % -0,91
BITCOIN 2.148.936 -4.588

Karasu Lojistik Köy Sorununu TBMM’de Gündeme Getirdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Karasu Lojistik Köy Sorununu TBMM’de Gündeme Getirdi

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM’de devam eden bütçe görüşmelerinde Sivas’ta daha önce yapılması vaat edilen Lojistik köy sorununu gündeme taşıdı.

Karasu Lojistik Köy Sorununu TBMM’de Gündeme Getirdi

TBMM’de devam eden bütçe görüşmelerinde söz alan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, yapılması vaat edilen Lojistik köy konusunu ve çiftçilerin 2017 yılına ait ödenmeyen tohumluk buğday desteğinin de ne zaman ödeneceğini ve çiftçilere yaşatılan bu mağduriyetlerin ne zaman son bulacağını sordu.Karasu yaptığı konuşmada, “ Ekonomik anlamda her geçen gün daha da büyük sorunlar yaşamaya başlayan Sivas ilimizde son yıllarda iktidar tarafından vaat edilen birçok proje hayata geçirilmemiş, Sivas giderek sahipsiz bir hale getirilmiştir. Defalarca gündeme getirmemize rağmen şehrin acil ihtiyaçları olan yatırımlar sadece seçim vaatlerinde kalmıştır. Her seçim döneminde söz verilen ve son olarak Ağustos ayında teklifleri toplanan Sivas lojistik köy projesi Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları genel müdürlüğünde onayda bekletilmektedir. Kayseri’deki proje iptal edilmiştir. Aynı durum Sivas içinde geçerli midir?” dedi.

ÜLKENİN HER KÖŞESİNDEKİ ÇİFTCİ PERİŞAN

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu çiftçilere ödenmesi gereken 2017 Tohumluk buğday desteğinin de hala ödenmediği vurgusunu yaparak, “ Ülkemizin her köşesinde büyük sıkıntılar yaşayan çiftçilerimiz gibi, Sivas ilinde de çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın sorunu gün geçtikçe büyümektedir. Çiftçimize 2017 yılına ait tohumluk buğday desteklemeleri halen ödenmemiştir. 2018 Ekimini gerçekleştiren çiftçimiz 2017 destek ödemelerini neden alamamaktadır? Yapılacaksa bununla ilgili bir tarih var mıdır?” şeklinde konuştu. Kendisinindi daha 1 kaç yıl öncesine kadar çiftçilik yaptığını belirten Karasu, “ Çiftçilerimizin ve Hayvancılık yapan üreticimizin dertlerine, sorunlarına en az onlar kadar hâkimim. Bu sorunların çözümü noktasında TBMM de her alanda mücadele edeceğim. Sivas’ı, Sivaslıyı sahipsizliğe mahkum etmeye çalışmak kimsenin hakkı da haddi de değil. Her seçimde Sivas’ı oy deposu olarak gören anlayışa Sivas gereken cevabı 31 Martta verecektir” ifadelerini kullandı. (Memleket)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.