Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Kuşburnu Tezgahlarda Yerini Almaya Başladı

Kuşburnu Tezgahlarda Yerini Almaya Başladı
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
31 Ağustos 2020 - 11:06

Çok eski zamanlardan beri dağlardan toplanan ve içeriğindeki yüksek oranda ki c vitamini ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi sayesinde özellikle kış aylarında vatandaşın vazgeçilmezi kuşburnu Sivas perakende sebze meyve halinde tezgahlardaki yerini aldı.

Kuşburnu Tezgahlarda Yerini Almaya Başladı

Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi ile bilinen kuşburnu bitkisel çay veya marmelatları yapılarak kullanılması ili ünlüdür.

Tarih boyunca geçmişte aktarların şifa kaynağı olarak kullandığı kuşburnu günümüzde de mide ülseri, mide spazmı, kabızlık, safra kesesi taşları, böbrek rahatsızlıkları ve daha birçok sağlık problemine karşı yaygın olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Kuşburnu meyvesinin ayrıca yağ kaybına yardımcı olma, Solunum yolu hastalıklarını hızlı iyileştirme, yüksek kolesterolün düşmesi ve antioksidan özellikleri sayesinde kansere karşı koruyucu etkilerinin olduğu da en çok bilinen özellikleridir.-memleket

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]