Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Hedefimiz Sertifikasız Personel Bırakmamak” 

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Hedefimiz Sertifikasız Personel Bırakmamak” 
205
21 Şubat 2019 - 11:17

Numune Hastanesi´nde 21 Ocak-19 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Ameliyathane Hemşireliği Sertifika Eğitim Programını tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Numune Hastanesi’nde Kursiyerler Sertifikalarını Aldı

Sertifika töreninde konuşan Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Mesut Acıöz, “İl olarak hedefimiz bütün hastanelerimizde sertifikasız personel bırakmamak” dedi.

Sivas Numune Hastanesi tarafından düzenlenen Ameliyathane Hemşireliği Sertifika Eğitim Programı 1. dönem kursiyerleri programı tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Sivas Numune Hastanesi´nin  “Ameliyathane Hemşireliği Uygulama Merkezi” olarak belirlenmesinin ardından düzenlenen ve çeşitli illerden 11 hemşirenin katıldığı  Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı tamamlandı.

21 Ocak – 19 Şubat tarihleri arasında düzenlenen eğitime katılan hemşireler kursu başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Ameliyathanede çalışan hemşirelere görevlerini etkin ve verimli bir şekilde yürütecek bilgi, beceri ve tutumları kazandırmayı hedefleyen program teorik ve pratik olarak yapıldı.

Düzenlenen törende konuşan Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Mesut Acıöz, “İl olarak hedefimiz bütün hastanelerimizde sertifikasız personel bırakmamak. Başta hastane başhekimimiz olmak üzere program sorumlusuna ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve sertifikalarınız hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Program sorumlusu Uzman Hemşire Yudum Bulut ise “30 günlük eğitim sürecini hem teorik hem uygulama olarak tamamladık. Bu eğitim süreci ciddi bir çaba ve emek gerektirdi. Bunlar için özellikle hastane başhekimimiz Ertan Temizöz´e ve ilgili müdürlüklere, teorik ve uygulama eğitiminde görev alan hekim ve hemşirelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından eğitim programını tamamlayan 11 hemşireye sertifika belgeleri takdim edildi. Programa Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Mesut Acıöz, Sivas Numune Hastanesi Başhekimi E. Ertan Temizöz, Hastane Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Betül Ünsal, Hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Fatih Karaca da katıldı. (İrade)

Büyük Sivas Haber


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 358
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 274
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 10
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58