DOLAR 27,3861 % 0.25
EURO 29,0664 % -0.07
STERLIN 33,4657 % 0.04
FRANG 29,9498 % 0.01
ALTIN 1.627,65 % -0,90
BITCOIN 742.658 -0.318

Sivas’ta Kültür Merkezi Yapımına Başlandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta Kültür Merkezi Yapımına Başlandı

Sivas’ta Kültür Merkezi Yapımına başlanıldığı bildirildi.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programında yer alan, kontrolörlüğü Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, iş ve işlemleri ise İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünce sürdürülen Sivas Kültür Merkezi inşaatında çalışmalar sürüyor.

Kültür Merkezi Yapımına Başlandı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının karşısında bulunan 9 bin 600 metrekarelik alana inşa edilen Sivas Kültür Merkezi, 2 bodrum, 1 zemin ve 2 normal kat olmak üzere 5 kattan oluşacak. Zemin katın inşaat alanı 2 bin 540 metrekareden oluşacak ve 745 kişilik salon ve sahne bu katta bulunacak. Bu bölümde salon ve sahneye hizmet edecek bölümler de bulunacak.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, inşaatı devam eden kültür merkezinde incelemelerde bulundu. Kaya’ya, incelemeleri sırasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Göksel Yerlikaya eşlik etti.

Kaya, şehirde geniş kitlelere hitap edecek, yüksek katılımlı programlara büyük oranda imkan sunacak kültür merkezi projesini çok önemsediklerini belirterek, “Gerek aynı anda birçok kültürel faaliyete fonksiyonel hizmet edecek olması, gerekse de mimarı görüntüsü ile şehre çok yakışacak, anlamlı hizmetler sunacak bir eser ortaya çıkacaktır.” ifadesini kullandı.

Kültür merkezini bir an önce hizmete sunmanın önemini vurgulayan Kaya, “Bilindiği üzere mevsim şartları şehrimizde inşaat sektörünü olumsuz etkilemektedir. Dolayısıyla yüklenici firma, gerekli iş güvenliği önlemlerini alarak, yeterli personel ve ekipmanla 7/24 çalışarak üzerine düşeni yapmalı ve hepimize referans olacak bu proje, en güzel şekliyle vaktinde hayat bulmalıdır.” açıklamasında bulundu.  (AA)


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.