DOLAR 27,3861 % 0.25
EURO 29,0664 % -0.07
STERLIN 33,4657 % 0.04
FRANG 29,9498 % 0.01
ALTIN 1.627,65 % -0,90
BITCOIN 745.375 0.207

Demirgil’den Esnafa Müjde

Yayınlanma Tarihi : Google News
Demirgil’den Esnafa Müjde

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi kanalı ile kullandırılan kredilerde yıllık faiz oranı yüzde 6´dan yüzde 4,5´a düşürüldü.

Kredilerde Yıllık Faiz Oranı Yüzde 6’dan Yüzde 4,5’a Düşürüldü

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi kanalı ile kullandırılan kredilerde yıllık faiz oranının yüzde 6´dan yüzde 4,5´a düşürüldüğünü açıklayan Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, “Yapılan son faiz indirimi sonrası düşük faizli kredilerimizden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımızı kooperatifimize bekliyoruz” dedi.

2019 yılı içerisinde yapılan son düzenlemeler sonrasında banka komisyon oranlarının düşürüldüğü, vade sürelerinin uzatıldığı ve yıllık faiz oranlarında çeşitli düzenlemeler yapıldığını ifade eden Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, “2020 yılında hükümetimiz tarafından uygulamaya konulan faiz indirimi Cumhuriyet tarihimizde görülen en düşük faiz oranlarına ulaşmıştır. Kooperatifimiz kefaleti ile kullandırdığımız kredilerde esnaf ve sanatkarlarımızın kredi maliyetlerinin düşürülmesine yönelik Türkiye Halk Bankamızca kooperatif kredilerine uygulanan faiz oranı 6 Ocak 2020 tarihinden itibaren kullandırılan tüm kredi türlerinde ve tüm vadelerde yüzde 4,5 olarak değişerek uygulamaya başlamıştır” dedi.

“6 Ocak 2020 tarihinden önce kullanılan kredilerin faiz oranları yüzde 6 olarak devam edecektir” diyen Demirgil, “Ayrıca kredi faizlerindeki düşüşle birlikte kredilerden yapılan kesintilerde de esnaf ve sanatkarlarımızın lehine düzenleme yapılarak kredilerden kesilen bloke sermayesi yüzde 3´den yüzde 2´ye düşürülerek esnafımızın eline geçen para miktarlarında artış olmuştur. Yapılan tüm bu düzenlemeler esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

“ESNAFLARIMIZI KOOPERATİFİMİZE BEKLİYORUZ”

Mevcut işini büyütmek isteyen esnaf ve sanatkarlara her zaman destek olduklarını ifade eden Başkan Demirgil, “Yapılan son düzenleme sonrasında esnaf ve sanatkarlarımızın kullandıkları kredilerde yıllık faiz oranın yüzde 4,5´a düşmesi ile birlikte esnaf ve sanatkarlarımızın eline geçen para miktarı daha da büyük oranda artmış oldu. Yapılan son faiz indirimi sonrası düşük faizli kredilerimizden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımızı kooperatifimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı. (İrade)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.