Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Koyulhisar’da Öğrencilere Kur’an-ı Kerim Dağıtıldı

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Koyulhisar’da Öğrencilere Kur’an-ı Kerim Dağıtıldı
329
25 Eylül 2018 - 13:42

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde, genel merkezi İstanbul’da bulunan Koyulhisar Kültür Derneği (KÜLDER) tarafından ilçe ve köylerde yaşayan 8-15 yaş grubundaki çocuklara Kur’an-ı Kerim dağıtıldı.

Koyulhisar’daki Köylerde Öğrencilere Kur’an-ı Kerim Dağıtıldı

KÜLDER Başkanı Murat Kendirli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 1 ay önce sosyal medya üzerinden “Bir Kitap da Sen Hediye Et” adlı kampanya başlattıklarını söyledi.

Hemşehrilerinin kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğini dile getiren Kendirli, kampanya kapsamında ilçe ve köylerinde kapı kapı dolaşarak 700 öğrenciye Kur’an-ı Kerim hediye ettiklerini ifade etti.

Kampanyaya destek sağlayanlara teşekkür eden Kendirli, şunları kaydetti:

“KÜLER olarak 4 yıl önce Koyulhisar ve köylerinde yaşayan vatandaşlarımıza 2 bin Kur’an-ı Kerim dağıtımı yapmıştık. Sosyal medyada yaklaşık 1 ay önce yüce kitabımıza yapılan bir hakaret videosu izledim ve bundan çok etkilendim. Bu sebeple sosyal medya üzerinden 4 yıl önceki kitap dağıtımındaki resimler karşıma çıkınca yeniden kampanya başlatma gereği duydum. Hemşehrilerimizin desteğiyle yeniden kitap dağıtımlarımızı yaptık. Bu süreçte destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kısmet olursa kampanyayı genişleterek Koyulhisar ve köylerinde yaşayan bütün ailelere bir kitap ulaştıracağız.”

Kendirli, nikah yapmaya gelen çiftlere hediye etmesi için Koyulhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli’ye de Kur’an-ı Kerim verdiğini ifade etti. (AA)

Büyük Sivas Haber


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 358
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 274
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 10
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58