DOLAR 31,1191 % 0.25
EURO 33,7916 % 0.49
STERLIN 39,4992 % 0.3
FRANG 35,3305 % 0.27
ALTIN 2.030,38 % -0,11
BITCOIN 1.700.999 4.469

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nin Adını Yılmaz 2011’de Koydu!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nin Adını Yılmaz 2011’de Koydu!

Sivas’ta yapımı bitme aşamasına gelen kültür merkezinin adı Sivas Valiliği tarafından geçtiğimiz günlerde ‘Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi ‘ oldu şeklinde duyuruldu.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nin Adını Yılmaz 2011’de Koydu!

Kadı Burhannetin mahallesinde yapımına başlanan ve bitme aşamasına gelen kültür merkezinin adı alınan kararla birlikte Büyük Birlik Partisi (BBP) merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adı verildi. Sivas Valisi Salih Ayhan, yapımında sona gelen kültür merkezinde incelemelerde bulunarak merkezin ismini açıkladı.

Kültür Merkezi’nin adı her ne kadar bugün konmuş gibi Vali Ayhan tarafından açıklansa da bu isim 2011 yılında Bakan İsmet Yılmaz tarafından konmuştu.

AK Parti’nin en hızlı zamanlarında İl Başkanı Burhanettin Kuru nezdinde o dönem yapılan çalışmalarda 50.000 kitapçık bastırılmış ve partinin Gençlik Kolları üyeleri tarafından kapı kapı bu kitapçıklar dağıtılmıştı. Aşağıda Kültür Merkezi ile ilgili kısımların görseli paylaşılan kitapçıkta Bakan İsmet Yılmaz o dönem ismin Yazıcıoğlu olacağı yönünde sözünü vermişti.

Bakan Yılmaz’ın ilimize söz verip kazandırdığı bir çok eserden sadece bir tanesi olan bu kültür merkezinin projesi dahi o dönem belirlenmişti.

Vali Ayhan tarafından ismin yeni belirlenmiş şekilde duyurulmasına ise herhangi bir anlam verilemedi. AK Parti İl Başkanlığı tarafından da bu konuda herhangi bir açıklama yapılmamış olması da konuyu bilenler tarafından manidar bulundu.

Vali Ayhan, “Rahmetli Yazıcıoğlun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ile yaptığımız görüşmelerde gerekli izinleri alarak yeni yapılan Kültür Merkezinin isminin Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi olarak adlandırılması kararı aldık. Şehrimize halkımıza hayırlı olsun.” dedi ve Vekillere teşekkür etti.

Ayrıca Ayhan’ın benzer şekilde adı henüz “Muhammed Mursi Caddesi” olmadığı halde alınan bu karardan vazgeçilmiş şekilde konuyu duyurarak ismin “İstiklal Caddesi” kalacağını duyurması sonrası da çok sayıda takipçi tarafından övgü mesajları almıştı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları da sosyal medya hesaplarında bu konularla ilgili Vali Ayhan’a teşekkür mesajları yayınladı.

Örnek bir paylaşım şöyle:

“Sivas valisi Salih Ayhan beni şaşırtmaya başladı. Genç, akıllı, olaylara anında müdahale ederek bazı kesimlerin takdirini toplaması bence önemsenecek bir durum. Sivas Belediye Meclisi’nin “istiklal” caddesinin adı “Mursi olsun” diyerek hep birlikte oy vermesi ve tepkiler neticesinde meclis üyelerine gereken tavrı verdiği karar ile göstermesi, yeni kültür merkezinin adının Muhsin YAZICIOĞLU olmasını istemesi yiğitliğin adıdır. Evet… Vali Salih AYHAN son zamanlarda hedefi 24’ten vuruyor! Göz dolduruyor. Sivil toplum kuruluşları bu fırsatı Sivas için iyi kullanmalıdır. Halkın düşüncesine itibar gösteren hiç bir valinin ve siyasetçinin sırtı yere gelmez. Vali Salih AYHAN’ın Iki kararı beni son derece mutlu etmiştir. Teşekkür ederim…”

2013’de 50.000 Adet AK Parti Tarafından Dağıtılan Kitapçık

 

Bizim Sivas Gazetesi Konuyu Manşetten Böyle Duyurdu!

Vali Ayhan’ın İstiklal Caddesi karar iptali paylaşımı

 

 


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.