Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas’ta Koronavirüs Güncel Verileri! Tedavi Gören Hasta Sayısı Kaç?

Sivas’ta Koronavirüs Güncel Verileri! Tedavi Gören Hasta Sayısı Kaç?
09 Eylül 2020 - 20:59

Sivas’ta koronavirüs ile ilgili en güncel verileri bulabileceğiniz tek adres olan buyuksivas.com’un, yetkililerden edindiği bilgileri kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Sivas’ta Koronavirüs Güncel Verileri! Tedavi Gören Hasta Sayısı Kaç?

Edinilen bilgilere göre Sivas’ta şuan 418 hastanın hastanelerde tedavi altında olduğu ve 1251 hastanın ise evde izlem altında tutulduğu öğrenildi.

Evde izlem altında olan hastalar arasında bazı evlerde birden fazla aile bireyi olduğu da öğrenilirken, durumu ağır seyretmeyen bu hastaların bazı evlerde 2, bazı evlerde 3 veya 4 kişi olduğu ifade edildi.

Hayat Eve Sığar uygulamasında ki verilere göre ise geçtiğimiz hafta yüksek riskli bölge olarak belirtilen bir çok yerin düşük riske döndüğü de gözlerden kaçmıyor.

Son günlerde ilimiz Sivas’ta Vali Salih Ayhan’ın öncülüğünde artırılan tedbirler ve alınan yeni önlemler sonrası 15 Eylül’den sonra yeni vakaların çok azalacağının da edinilen bilgiler arasında.

EN SIKI DENETİM YARIN!

Ayrıca 10 Eylül tarihinde ilimiz Sivas başta olmak üzere Türkiye genelinde bu güne kadar yapılmış olan en sıkı denetiminde yapılacağı öğrenilirken bundan sonra kurallara uymayanlar hakkında da yüksek oranlarda cezalar ve yaptırımların gerçekleştirileceği ifade ediliyor.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]