SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Konuk, Yeniden Pankobirlik Genel Başkanı Oldu

Konuk, Yeniden Pankobirlik Genel Başkanı Oldu
Bu haber 17 Eylül 2017 - 14:04 'de eklendi

Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliğinde (Pankobirlik) AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, yeniden genel başkanlığa seçildi

Pankobirlik Genel Başkanı

Konya Şeker’den yapılan açıklamaya göre, Konya Şeker Merkez Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve çiftçinin talebi ve üreticide oluşan mutabakat üzerine Konuk’un tek aday olarak girdiği birlik genel kurulu, son yılların en yüksek katılımıyla yapıldı.

Konuk, genel kurulda yaptığı konuşmada, yeniden aday olmama yönünde verdiği karar sonrası yaşanan süreci ve adaylık kararının nedenlerini anlattı.

Aday olmama kararına üreticilerin rıza göstermediğini belirten Konuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın da Konya Şeker’in gelecekte herhangi bir riskle karşı karşıya kalması durumunda bunun vebalinin taşınamayacağına dair uyarıları üzerine tekrar aday olmaya karar verdiğini söyledi.

Konuk, Konya Şeker için dünden bugüne çok emek sarfettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Bana bir fabrika teslim ettiniz üzerine 45 tane daha üretim tesisi ilave ettim. Koltuktan kendi rızamla kalkmak istedim, siz ayağa kalktınız, ‘olmaz’ dediniz. Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Malınıza, mülkünüze zeval gelirse vebali sendedir.’ diye uyardı. STK’lar, Torku ile sağlıklı ürüne kavuşan tüketiciler bu karara onay vermedi. Ben de herkesle konuştum, herkesi dinledim, herkese danıştım ve tekrar düşündüm. Yaşananları değerlendirdim. Türkiye’de birçok kooperatifin başına gelenlerden ürktüm. Bir delik açıp sızmak isteyenlerin geçebileceği bir deliğin, boşluğun oluşmasından ve bunun vebalinden korktum ve bana teslim ettiğiniz altın yumurtlayan tek tavuktan 45 altın yumurtlayan tavuk ürettiğim gibi yeni altın yumurtlayan tavuklar üretmek için karşınıza bu defa da emanete talip olarak çıktım.”

Konuşmanın ardından yapılan seçimde Konuk, yeniden Pankobirlik Genel Başkanı oldu.(AA)

İç Anadolu Haberleri

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER