hava
DOLAR 18,6535 % % 0.05
EURO 19,4356 % % 0.01
GRAM ALTIN 1.052,41 % % 0,06
ÇEYREK A. 1.720,69 % % 0,06
BITCOIN 315.265 % -0.237
SON DAKİKA

Google News

‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi kompozisyon yarışması ödül töreni

Son Güncelleme :

26 Haziran 2021 - 14:07

‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi kompozisyon yarışması ödül töreni

Genç Memur Sen Sivas İl Temsilciliği ve Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube tarafından düzenlenen ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi kompozisyon yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi kompozisyon yarışması ödül töreni

Genç Memur Sen’in tüm Türkiye’de uyguladığı Bir Bilenle Bilge Nesil projesi, Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube tarafından ortaöğretim okullarında uygulandı. Yoğun bir katılımın olduğu ödül törenine, Sivas Valisi Salih AYHAN, Sivas Milletvekili Semiha EKİNCİ, Sivas Belediye Başkanı Hilmi BİLGİN, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KUL, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI, Kurum Müdürleri, MEMURSEN’e bağlı sendika başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, okul idarecileri ve çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veli katıldı.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen tören Genç MEMUR-SEN İl temsilcisi Fazlı KİP’in açılış konuşmasıyla başladı. Ardından MEMUR-SEN Sivas İl Temsilcisi Halil İbrahim TEMİZ konuşmasında;

‘’Gençler “Biz bir emek örgütüyüz. Bizim özelde işimiz üyelerimizin haklarını savunmak, genelde işimiz ülkemizde yaşam standardının yükselmesi, temel hak ve hürriyetlerinin korunması ve artırılması, evrensel anlamda işimiz ise yeryüzünün tamamında mazlum ve mağdur varsa bunların sözcüsü olmaktır.

Bizim özelde genel de ve evrenseldeki sorumluluğumuz içinde esas varlık nedenimiz aslında sizlersiniz. Verdiğimiz mücadele de sizler için yaşanabilir bir Türkiye bırakmak, yeniden büyük Türkiye’yi inşa edebilmek, adil bir dünya noktasında sağlam bir zemin oluşturabilmektir.

Bütün gayemiz bu ve gayretlerimiz bu yöndedir. Gençler “Sizler, bizim için umutsunuz. Kendi medeniyet tarihimizden hareketle kurulacak yeni medeniyet hamlemizin fatihlerisiniz.

Eğer, siz hem şahsi hayatınızda hem de medeniyet çabamızda başarılı olmak istiyorsanız, bıkmadan usanmadan okumalı ve çalışmaya devam etmelisiniz.” Cümlelerine yer verdi.

Yarışmaya 750 öğrenci katıldı. 3000 kitap dağıtılarak, 1200 kompozisyon değerlendirildi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi BİLGİN konuşmasında;’’ 2 uçak ile 360 öğrenciyi bütün masrafları Sivas Belediyesi tarafından karşılanacağı Çanakkale gezisi planladığını belirterek öğrencileri kitap okumaya daha çok teşvik etmiş oldu.

Protokol konuşmaların ardından projeye katkı veren öğretmenlere ve yarışmada dereceye giren öğrencilere plaket ve ödülleri verildi.

MEMUR-SEN Sivas İl Temsilcisi Halil İbrahim TEMİZ Katılımcılara teşekkür ederek program sona erdi.

#BirBilenleBileNesil

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol