SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

TSO Seçimlerinde iptal Haberi Geldi! Eken’in Komite’de Seçim iptal!

TSO Seçimlerinde iptal Haberi Geldi! Eken’in Komite’de Seçim iptal!
Bu haber 05 Nisan 2018 - 13:44 'de eklendi

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin ilk turu 3 bin 800’e yakın üyenin oy kullanmasıyla tamamlanmış sonuçların kesinleşmesi bekleniyordu. Bazı komite ler seçimlere itiraz etmiş seçim kurulu ise karar vermek için çalışmalarını sürdürüyordu.

TSO Seçimlerinde iptal Haberi Geldi! Eken’in Komite’de Seçim iptal!

Kesinleşmemiş sonuçlara göre seçimlerde mevcut TSO Başkanı Osman Yıldırım’ın listesinden seçime giren isimler, Mustafa Eken’in listesinden seçime giren isimlerden sayısal olarak fazlaydı.

Dün akşam saatlerinde netleşen duruma göre ise seçimin sonucunu etkileyebilecek bir gelişme yaşandı.

Mahkeme 8. KOMİTE (Otel Lokanta Kafe)’de gerçekleşen seçimleri iptal ederek yeniden gerçekleştirilmesine karar verdi.

8. Komite’de ilk belirlemelere göre “Hakan Çakmak-Haldun Dinçer-Harun Budaklı” listesi, “Mustafa Eken-Muammer Dağlar-Kaan Usta” listesine karşı kazanmış olarak görülüyordu.

Bu komitede seçimlerin 5. ayın 6’sın da tekrarlanması ve Meclis Başkanlığı seçimlerinin de komite seçiminden sonra gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Yapılacak olan yeni komite seçiminde Eken’in bulunduğu grup kazanırsa meclis başkanlığı seçimi sonuçları bu durumdan oldukça etkilenecek.

Büyük Sivas Haber

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER