hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Sivas KYK Kızılırmak Kız Yurdu Bahçesindeki Kangal Artık Sıcak Yuvasında

Son Güncelleme :

09 Ocak 2019 - 13:48

Sivas KYK Kızılırmak Kız Yurdu Bahçesindeki Kangal Artık Sıcak Yuvasında

Büyük Sivas Medya Grubu WhatsApp hattımız 05558981558’e gönderilen mesaj ve fotoğraflar sonrası muhabirlerimiz konuyla ilgili hemen harekete geçti. Gönderilen mesaj ve fotoğrafta Sivas’ta bulunan Kızılırmak Kız Yurdu ‘nun bahçesine “domuzlar indiği” gerekçesiyle demir direğe zincirle bağlanan bir köpeğin karlar altında kalmış hali görülüyordu.

Sivas KYK Kızılırmak Kız Yurdu Bahçesindeki Kangal Artık Sıcak Yuvasında

Çok sayıda hayvan severin haber merkezimizden yardım talebi sonrası Büyük Sivas Muhabirleri konuyu araştırmak ve yetkililerden konuyla ilgili bilgi almak üzere alana ulaştı.

Öncelikle bahsi geçen yurtta böyle bir olay gerçekten olmuştur. Konu doğrudur. Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Binali Yıldırım Kampüsü içerisinde yer alan yurdun bahçesinde bulunan Kangal cinsi köpek tüm Türkiye’de ki hayvan severleri ayağa kaldırmasının ardından muhabirlerimiz olay yerine ulaşmış ve oluşan tepkileri yetkililere iletmiştir.

Yetkilere ayrıca ulaşan çok sayıda tepki sonrası bunun ardından demir direğe zincirle bağlı olan ve üzeri karla kaplanmış Kangal cinsi köpek alandan getirilen kişiler tarafından uzaklaştırılmıştır.

Kangal cinsi köpeğin şuan sağlık durumunun iyi olduğu bilgisi ve bu şekilde olayı gerçekleştirenler hakkında da gerekli soruşturmanın başlatıldığı bilgisini haber merkezimizin edindiği bilgiler arasındadır.

Konunun takipçisi olmamızı isteyen değerli okurlarımızla bu durumları paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Haber Merkezimize Ulaştırılan WhatsApp Mesajı Şu Şekilde;

“SİVAS KIZILIRMAK KIZ YURDUNUN BAHÇESİNE DOMUZLAR İNDİĞİ İÇİN İKİ KÖPEĞİ BU SOĞUKTA YEMEKSİZ SUSUZ HAREKET ALANI OLMADAN DEMİRE BAĞLAYIP TİR TİR TİTRETEN EĞİTİM GÖREVLİLERİNE Duyurulur!

BU OKULUN GÖREVLİLERİNİN BUNUN İÇİN DEVLETTEN İZİN ALDIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM!

Lütfen acilen olaya el atar mısınız?

Domuzla yer yüzünde baş edebilecek tek bi hayvan yokken bi köpeği bu soğukta bu Demir’e bağlamak hangi mantığa sığıyor?”
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol