Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği, Kitap Toplama Kampanyası Düzenledi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği, Kitap Toplama Kampanyası Düzenledi
12 Kişi Okuyor
26 Nisan 2018 - 12:59

Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği, kitap toplama kampanyası düzenledi. Kampanya ile toplanacak kitaplar Yavuz Sultan Selim İlkokulu kütüphanesine bağışlanacak.

Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği, Kitap Toplama Kampanyası Düzenledi

Şehir Kültürü Yayma ve Yaşatma Derneği, vatandaşların evlerinde atıl durumda bulunan kitapların çocuklara kazandırılması amacıyla kitap toplama kampanyası başlattı. Geleceğimizin umudu çocuklarımızın hizmetine sunulacak olan okunmuş kitaplar, ilimiz Yavuz Sultan Selim İlkokulu’nda yeni oluşturulan kütüphaneye bağışlanacak.

“Evde saklama, bağışla” sloganı ile başlattıkları kampanyaya dernek üyeleri ile birlikte tüm vatandaşların katılmasını beklediklerini belirten dernek başkanı Ahat Türkmenoğlu, “Ekonomik imkanları kısıtlı olan vatandaşlarımızın sürekli kitap alması çok zor. Bizde bu amaçla kitapların daha çok çocuğumuza ulaşmasını sağlamak amacıyla kitap toplama kampanyası başlattık. Vatandaşlarımız bu kampanyaya 8-15 yaş arası öğrencilerimiz için milli, dini, kültürel bilimsel ve diğer alanları içeren hikaye, roman ve eğitsel tarzda olan tüm kitaplar ile katılabilirler. Kitapları ilk olarak Yavuz Sultan Selim ilkokulunda oluşturulan kütüphaneye bağışlayacağız. Topladığımız kitapları öğretmenlerimiz elden geçirip çocuklarımızın istifadesine sunacaklar. Çocuklarımıza yapılacak en büyük iyilik onları kitapla buluşturmak ve bilgi dağarcıklarını bu şekilde geliştirmektir. Hemşehrilerimizin desteği ile önemli sayıda kitap toplayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Vatandaşların kitapları dernek merkezine ulaştırabilecekleri gibi imkanı ve zamanı olmayanların 0(549)2448489 nolu telefondan dernek yetkililerine ulaşmaları halinde kendilerinden teslim alınabileceğini belirten Türkmenoğlu, “Belli zaman dilimleri içerisinde bu kampanyamızı sürdürerek ihtiyacı olan diğer okullara ve çocuklara da kitap desteğini sürdürmek istiyoruz. Bu kampanyamızda Sivaslı hemşehrilerimizin desteklerini esirgemeyeceğini umut ediyoruz” diye konuştu.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 68
  • Hayır Aday Olmamalı --> 246
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558