Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta 58 Bin Kitap Dağıtıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas’ta 58 Bin Kitap Dağıtıldı
14 Kişi Okuyor
30 Ocak 2018 - 16:20

Sivas’ta, “Annem Varsa Bende Varım” kitap okuma projesi kapsamında 58 bin adet kitap dağıtımı yapıldı.

Kitap Dağıtımı

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas Valisi Davut Gül, valilik öncülüğünde başlatılan Kadı Burhanettin Öğrenci Meclisleri Projesi kapsamında “Annem Varsa Bende Varım” kitap okuma seferberliği çerçevesinde ev ziyaretinde bulundu.

Kentteki Akkaya ailesinin evine konuk olan Vali Gül ve eşi Gülden Gül, aile fertleriyle bir süre sohbet ettikten sonra başlatılan projenin öneminden bahsederek bilgiler verdi.

İl genelinde 58 bin adet kitabın dağıtımı yapılarak başlatılan bu uygulamayla öğrencilere ve ailelerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı, aile içerisinde iletişim sağlamayı hedeflediklerini aktaran Gül, “Çocuklarımız kitaplarını okuyacak ardından ailesiyle değerlendirmesini yapacak dolayısıyla günün belli bir saatinde televizyon ve sosyal medyadan kopan anne-baba ve çocuklar birbirleriyle kitap üzerine konuşup sohbet edecekler. Bu vesileyle aile bireylerimiz daha fazla kitap okuma alışkanlığı kazanacak.” ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında Vali Gül’ü evlerinde konuk eden Halil Rıfat Paşa İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Melih Berk Akkaya ise hikaye kitabından bir bölüm okuyarak kitapta yer alan karakterinin başından geçen olayları anlattı.

Yarıyıl tatili süresince çocuklara bol bol kitap okuma tavsiyesinde bulunarak eğitim hayatlarında başarılar dileyen Gül çifti, kitap okuma etkinliğine gösterdikleri ilgi dolayısıyla aileye teşekkür etti.(AA)

Sivas Haberleri

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 63
  • Hayır Aday Olmamalı --> 218
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558