SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Ticari Araçlarda Kış Lastiği Zorunluluğu 1 Aralık itibariyle Başlıyor

Ticari Araçlarda Kış Lastiği Zorunluluğu 1 Aralık itibariyle Başlıyor
Bu haber 21 Kasım 2017 - 13:12 'de eklendi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, ticari araçlarda 1 Aralık itibarıyla kış lastiği kullanma zorunluluğunun başlayacağını hatırlattı.

Köksal, yaptığı yazılı açıklamada, kış döneminde, araçların donanımının mevsim şartlarına uygun olmamasının kazalara yol açtığına dikkati çekti.

Ticari Araçlarda Kış Lastiği Zorunluluğu 1 Aralık itibariyle Başlıyor

Özellikle uygun lastik kullanımının büyük önem taşıdığını belirten Köksal, şunları kaydetti:

“Lastik bir araç için çok önemlidir ve trafikte hayati önem taşımaktadır. Çıkartılacak yaz lastiklerinin yerine araçların kış şartlarında yola tutuşunu iyi sağlayabilecek lastiklerin takılması en doğru karar olacaktır. Aracımızın lastikleri başta olmak üzere fren, direksiyon, şanzıman, motor ve yağ bakımı mutlaka yapılmalıdır. Ayrıca araçlardaki bütün mekanizmalar tekrar gözden geçirilerek araçlarımızı kışa hazır hale getirmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Köksal, ticari yük ve yolcu taşımacığı yapılan araçlar için 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği kullanmanın yasal zorunluluk olduğunu da hatırlatarak, sürücülerin can ve mal güvenliği açısından belirlenen tarih öncesinde araçlarına kış lastiğini taktırmalarını önerdi. (AA)


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA