SON DAKİKA
hava 21°

Google News

Kıncır’ın “Hayat Kilidi” Projesi Sosyal Medyayı Salladı

Son Güncelleme :

12 Ocak 2017 - 11:40Kıncır’ın “Hayat Kilidi” Projesi Sosyal Medyayı Salladı

Sivas’ta 12 yaşındaki Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencisi Ahmet Taylan Kıncır’ın, Adana’nın Aladağ ilçesinde bir öğrenci yurdunda çıkan yangından etkilenerek, “Hayat kilidi” adını verdiği, yangın anında alevi algılayan ve kilidi otomatik olarak açılan sensörlü kapı sistemi tasarladığını gündeme taşımıştık.

Sivas eğitim gören 7. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Ahmet Taylan Kıncır, haftada 3 gün de Sivas BİLSEM’de eğitimine devam ediyor. BİLSEM Müdürü Adem Uzun Danışmanlığındaki Ahmet Taylan, örnek bir projeye imza atmasının ardından ulusal ve sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

(Foto: Merve Topuz – AA)

SOSYAL MEDYANIN EN ÇOK PAYLAŞILANLARINDAN OLDU

Sisteme “Hayat kilidi” adını veren Ahmet Taylan, basit bir düzenekle 75 lira harcayarak 2 ayda danışman hocası BİLSEM Müdürün Adem Uzun ile ortaya çıkardığı proje, sosyal paylaşım sitelerinde ise neredeyse rekor paylaşıma ve yoruma imza attı.

En iyi internet fenomenleri arasında bulunan 1 milyon 747 bin 250 kişinin beğenisine sahip olan “Kemal Ekşioğlu ve Paylaşımları” sayfasında 858 paylaşım, 311 bin 784 görüntüleme ve 9 bin beğeni, 2 milyon 423 bin 503 kişinin beğenisine sahip olan “Cezmi kalorifer ile pastırma tadında paylaşımlar” sayfasında 349 paylaşım, 259 bin 418 kez görüntülenme ve 4 bin 223 beğeni alarak birçok sayfanın ve kişilerin gündemi bomba gibi düşen haber, sayısız paylaşım ve yorum almaya devam ediyor.

PAYLAŞIMLARDA GÜLÜMSETEN YORUMLARDA YER ALDI

Yapılan paylaşımlar üzerine yapılan yorumlar ise zaman zaman güldürdü. Özellikle bir vatandaşın haberi paylaşarak “Sivas, Sivas olalı böyle mucit görmedi herhalde. Sivas’ın en büyük başarılarından biri olan Roberto Carlos’tan sonra en büyük 2’nci şey” ifadelerine yer vermesi takipçilerini güldürdü.

Büyük Sivas ailesi olarak BİLSEM Müdürün Adem Uzun danışmanlığındaki Ahmet Taylan Kıncır’ı tebrik eder, başarısının devamını dileriz.

İLK HABER İÇİN TIKLAYIN

Büyük Sivas Haber

Fotoğraflar (AA)
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol