DOLAR 27,1567 % 0.12
EURO 28,9129 % 0.02
STERLIN 33,2908 % -0.17
FRANG 29,9946 % 0.08
ALTIN 1.682,11 % 0,45
BITCOIN 727.449 -0.354

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Kim Olacak? Oda Hakan Olur mu?

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Kim Olacak? Oda Hakan Olur mu?
blank
blank

31 Mart yerel seçimleriyle birlikte Sivas siyaset arenasında kartlar baştan aşağı yeniden karıldı. Bitti denilen isimler İl Genel Meclisi listelerinde siyaset içerisinde tutuldu. Mutlaka devam eder denilen bir çok isim ise adeta dışarı atıldı. Yeni parti hazırlıkları, ekonomi, işsizlik, yerel seçim başarısızlıkları vs derken kim kime dum duma bir süreç yakın…

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Kim Olacak? Oda Hakan Olur mu?

Sürpriz bir şekilde 24 Haziran seçimlerinde Milletvekilliği listesinde kendisine yer bulan ve seçildikten sonra AK Parti Genel Merkez Kadın Kollarında da üst düzey görevlere seçilen Ekinci, yakın çalışma arkadaşını Kadın Kolları Başkanı ardından da İl Genel Meclisi üyesi seçtirdi.

Ekinci’nin sessiz ama derinden yürüttüğü çalışmalar sayesinde yerini sağlamlaştırdığı gözleniyor.

AK Parti’de bir çok şehir de il başkanlarının istifasının gündemde olması Sivas’ın da iddialara göre her ne kadar İl Başkanı Aksu’nun “istifa etmeyi düşünmüyorum” demesine rağmen gündemde olması süreci nasıl şekillendirecek, durumu izleyen gözler bunu da müşahade edecek…

Son süreçte oldukça uyumlu çalıştığı ve oturduğu koltuğa gelmesinde etkisi olduğu İl Başkanı Hakan Aksu ile birlikte başkanın bacanağı ve Ekinci’nin hemşehrisi olan Hakan Akkaş’ı da İl Genel Meclisi Başkanlığına seçtirdi.

Tekrar aday gösterilmeyen Belediye Başkanı Sami Aydın ile olan yakınlığı da herkes tarafından bilinen Ekinci’nin, Başkan Bilgin ile de aynı yakınlığı kurmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Önümüzdeki günlerde Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Duman’ın, kısa süreliğine de olsa Belediye Başkan Yardımcısı olmasının ardından yerine belirlenecek olan Başkanın isminin de “Hakan” olması hedefleniyor.

Ekinci’nin bu konuda da ne kadar belirleyici olacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Sivas ve Sivaslılar ise yaşanan bu süreçler sonrasında bir bacı, bir abla kazanmaktan oldukça mutlu…

Büyük Sivas Haber

blank
blank

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.