Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas Kent Meydanına Yapılan Cami için 2 Milyon TL Toplandı

Sivas Kent Meydanına Yapılan Cami için 2 Milyon TL Toplandı
28 Ekim 2020 - 15:47

Sivas tarihi kent meydanında yapımına başlanılan merkez camii inşaatında çalışmalar devam ederken şuana kadar 2 milyon lira yardım toplanarak yüklenici firmaya verildi.

Sivas Kent Meydanına Yapılan Cami için 2 Milyon TL Toplandı

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Beşir Köksal; “ Tabi biraz geciktik merkez camimizin yer değiştirmesi nedeniyle, önce numune hastanesinin yeri denildi sonra Kızılırmak ilkokulunun bulunduğu alana başladı camii.

İnşaatımız devam ediyor yardımlarımız devam ediyor. Tabi şuan da pandemi nedeniyle temel atma töreni gerçekleştiremedik ama inşaatımız devam ediyor” dedi. Köksal; “ Bugüne kadar da yüklenici firmaya 2 milyona yakın para ödedik.

Vatandaşlarımızın yardımları devam ediyor, ayrıca sağolsun sayın valimiz, belediye başkanımız bu işin içinde iş adamları ile görüşmeler yapılıyor. Onlarda mümkün oduğu kadar yardımlarını yapılıyorlar gerek nadi gerek inşaat malzemleri olarak.

İnşaatımız devam ediyor bir sıkıntımız yok” dedi.

Beşir Köksal; “ Yardımları ayrıca biz almıoyruz üç banka aracılığı ile toplanıyor. Vatandaşlar gidip yardımlarını oraya yapıyorlar. Caminin tamamlanması da yardımlara bağlı, tabi projenin içerisinde birde 39 dükkanlık el sanatları çarşımız var onunda yapım çalışmaları devam ediyor. 3-4 yıl içersinde caminin tamamlanmasını hedefliyoruz.

Şuana kadar herhangi bir sorunumuz yok. Ccamimiz tamamlandığı zaman kent meydanımız görsel anlamda da daha güzel bir hale gelecek” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]