REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivaslılar Kayseri Şehir Hastanesi’ne Kütüphane Açtı


Sivaslılar Kayseri Şehir Hastanesi’ne Kütüphane Açtı
Reklam Ver 05444331555
25 Mart 2019 - 15:56

Kayseri Sivaslılar Derneği tarafından Kayseri Şehir Hastanesi’nde kütüphane açıldı.

Sivaslılar Kayseri Şehir Hastanesi’ne Kütüphane Açtı

Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Kayseri Şehir Hastanesi’nde oluşturulan kütüphanenin açılışı AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Cumhur İttifakı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş ile davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kütüphane hakkında bilgiler veren Kayseri Sivaslılar Derneği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Sorumlularından Çelebi Kalkan; “55. Kütüphaneler Haftası münasebetiyle Kayseri Şehir Hastanemizde, Türkiye’nin ilk çocuk kütüphanesi yapma fikri geldi. İnsanların çocuklarıyla birlikte en kaliteli vakit geçirdiği yerin havalimanı ve çocuk hastaneleri olduğunu öğrenince bu fikri yönetim kurulumuza sundum. Yönetim kurulumuz da hemen gündeme aldı ve sponsorlar bulunduktan sonra kütüphanemiz oluştu. Türkiye’nin dört bir yanındaki kitapseverlere ulaştık, binlerce kitabımız geldi. Hastanemiz günde binlerce kişiye ev sahipliği yapmakta. 55. Kütüphaneler Haftası’nın teması da Sürdürülebilir Kalkınmadaki Kütüphanelerin Önemi idi. Sürdürülebilir kalkınma hedeflerinden en önemlisi kaliteli eğitimdir. Kaliteli eğitimin de sadece okullarda, evlerde değil aynı zamanda hastanelerde de devam etmesi gerekiyor. Çünkü bazı çocukların uzun süre hastanelerde tedavi gördüğünü biliyoruz. Bu vesile ile inşallah çocuklarımız okur ve kitap sevgisi ülkemizde hızla büyür” şeklinde konuştu.

Kayseri Sivaslılar Derneği Genel Sekreteri Erkan Öztürk ve eşi Gökçe Öztürk sahip olduğu proje ile “Çocukların teknolojiden uzak olması onların en güzel eğiticisinin kitaplar olduğu, hastanede beklerken telefon-tablet gibi teknolojilerden uzak olmaları, kitaplarla bağdaşlaşmaları için bu projeyi ele aldık. Ayrıca sadece çocukları değil hasta yakınlarını da düşünerek Kuran’ı Kerim ve Yasin-i Şerif’i de ekleyerek hastalara dua okunmasına vesile olmak istedik.” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç’ın ‘hayırlı olsun’ dilekleriyle açılışı yapılan kütüphanede daha sonra katılımcılar bir süre kitap okudu. (İHA)

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com