DOLAR 27,4510 % -0.03
EURO 28,8365 % 0.06
STERLIN 33,2551 % 0.06
FRANG 29,9490 % 0.14
ALTIN 1.610,55 % -0,16
BITCOIN 763.739 -1.134

Yıldız’ın Yatak Kapasitesi Arttı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yıldız’ın Yatak Kapasitesi Arttı

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´ni Tokat´a bağlayacak olan yolda incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Türkiye´nin en genç, modern ve ekonomik kayak merkezinin sosyal yönünün çok güçlü olduğunu vurgulayarak “Dolayısıyla buraya gün geçtikçe talep artıyor. Hem yatak kapasitemiz arttı hem bölge rehabilite oldu hem de yol standartları açısından iyi bir noktaya geldik” dedi.

“Hem Yatak Kapasitemiz Arttı Hem Bölge Rehabilite Oldu”

Vali Salih Ayhan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´ni Tokat´a bağlayacak olan yolda incelemelerde bulundu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya´dan yolun son durumu hakkında bilgi alan Vali Ayhan, hem Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´ndeki yeni sezon hazırlıklarını gözden geçirmek hem de Tokat yol bağlantısında incelemelerde bulunmak üzere bölgeye geldiğini söyledi.

Sivas´ın yanı sıra Tokat ve Amasya illerinin de bu merkezden faydalanacağını ifade eden Vali Salih Ayhan, “Yaptığımız çalışmalarda Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´ne gelen misafirlerimizin yüzde 35´i Tokat ve Amasya illerindendir. Dolayısıyla burası sadece bu ilin kayak merkezi değil, bu bölgenin ve ülkemizin önemli bir kayak merkezidir. Buranın ulusallaşması noktasında da her türlü gayreti gösteriyoruz. Gerek tanıtım gerekse de bağlantı yollarının ıslah edilmesi ve yeni yolların açılması için de çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“DEĞERİ KATBEKAT ARTACAK”

Vali Ayhan, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Yapımı devam eden yol ile Tokat merkezden Yıldız Dağı tam olarak 60 kilometre oluyor. Sivas ile Tokat arasındaki bu kayak merkezimizi Türkiye´nin her yerinden beslemek istiyoruz. Tokatlı hemşerilerimizin özel isteği de bu. Yusufoğlan, Sarıyar, Demirözü köyleri ve arka kısımda Akören ile Güneykaya üzerinden Tokat´a bağlanan bir yolumuz olacak. Böylece bu köylerimizin de buraya ulaşımı gerçekleşecek. Sıcak Çermik-Yıldız Dağı yol ağının da ihalesi yapıldı. Kamu İhale Kurumu´nun onayı bekleniyor, şu an itiraz süreci devam ediyor. İnşallah Sıcak Çermik-Yıldız Dağı-Tokat-Amasya bağlantıları ile beraber burasının değeri katbekat artacak.”

“YILDIZ DAĞI´NIN YILDIZI GİDEREK PARLAYACAK”

Türkiye´nin en genç, en modern, en ekonomik kayak merkezi olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nin sosyal yönünün çok güçlü olduğunu vurgulayan Vali Ayhan, “Dolayısıyla buraya gün geçtikçe talep artıyor. Hem yatak kapasitemiz arttı hem bölge rehabilite oldu hem de yol standartları açısından iyi bir noktaya geldik. Diğer taraftan bu köylerimizde bir sosyalleşme sağlanmış oldu. Bölgedeki çocuklar kayak sporu ile tanıştı. Bu sosyalleşmenin en güzel örneklerinden birisi de Demirözü köyümüzden bir kadın muhtarımızın, Ayfer Göğkuş´un muhtar çıkmasıdır. Kendisinin Yıldız´a yol bağlantısı talebi vardı. Demirözü köyünü Yıldız Dağı´na bağladık. Hayırlı olsun. İnşallah Yıldız Dağı´nın yıldızı giderek parlayacak. Burada ulusal ve uluslararası yarışlar olacak. Hizmet kültürümüz iyi bir noktaya geldi. Bu bölgenin yöresel değerlerini de katarak, canlı bir turizm destinasyonu ortaya çıkaracağız. İlerleyen aşamalarda bölgedeki sportif alanları da artıracağız. Spor kulüplerinin de burada kamp yapmalarına zemin hazırlayacağız” açıklamasında bulundu. (İrade)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.