Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

AK Parti Kangal 7. Olağan Kongresi bugün gerçekleştirildi

AK Parti Kangal 7. Olağan Kongresi bugün gerçekleştirildi
30 Ağustos 2020 - 20:39

Kongre’ye Sivas İl Koordinatörü Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, İl Başkanı Hakan Aksu, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu üyeleri ile teşkilat mensupları katıldı.

AK Parti Kangal 7. Olağan Kongresi bugün gerçekleştirildi

Pandemi süreci nedeniyle Sosyal Mesafe kurallarına uygun olarak ve açık hava da gerçekleştirilen kongrenin Divan Başkanlığını Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya gerçekleştirdi.

Kongrenin açış konuşmasını gerçekleştiren Kangal İlçe Başkan Adayı Musa Gazi, kongrelerin siyasi partilerin bayram günleri olduğunu ifade ederek, “AK Parti gibi davası derdi bir yürek sızısı olanların partisinde her bir zerafetin ve güzelliğin zirveye ulaştığı günlerdir. Bizim Kongremiz Bayrak yarışıdır, hayır yarışıdır, kongrelerimizin kaybedeni kazananı olmaz, yeni dönemle birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 ve 2071 hedefleri doğrultusunda görev alan almayan bütün dava kardeşlerimizle birlikte Milletimiz, Ülkemiz ve Kangal’ımız için iri olacağız, diri olacağız ve inandığımız yolda birlik ve beraberlik içerisinde aynı şekilde çok çalışacağız.” Dedi.

Gazi’nin ardından konuşan İl Başkanı Hakan Aksu, kongrenin hayırlar getirmesini temenni ederek, “AK Parti’de kongreler masaların sandalyelerin havada uçuştuğu insanların birbirini irdelediği ortamlar değildir. AK Parti’de kongreler inandığı davalar uğruna bu davayı güçlendirmek için elinden gelen gayreti göstermek için bir araya gelinen ortamlardır. Gelinen bu süreçte tanımaktan büyük bir mutluluk duyduğum Cihangir Abim, beyefendiliğiyle, insanlığıyla, davasına sadakatiyle ve Cumhurbaşkanımıza Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığı ile dört buçuk yıllık ilçe başkanı olarak devam ettirdiği hizmetini bugün yine 2001 yılından itibaren tanıdığım Kurucu Gençlik Kolları Başkanlığım döneminde bizim Kangal Kurucu Gençlik Kolları Başkanlığımızı yapan partimizde çok farklı kademelerde görev yapan yine kardeşim olarak nitelendirdiğim Musa Kardeşimize bayrağı teslim ediyor ama İnşallah Cihangir Başkanımızla bundan sonraki süreçlerde de farklı kademelerde beraber hizmet edeceğiz. Biraz önce söylediğim gibi kongreler bizim güç aldığımız güç topladığımız ortamlardır. Bizde burada oluşan yeni yönetimle birlikte sinerji ve güçle inşallah 2023 yılında yapacağımız seçimlerde Kangal’ı gerçekten değerli olan yakışan yere AK Parti olarak taşıyacağız. 2024 yılında yapılacak olan belediye seçimlerinde de İnşallah tekrar Kangal’ımızı AK Belediyelerimize teslim edeceğiz.” Dedi.

İl Başkanımızın ardından konuşan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Bugün Kangal’da bir bayrak devri yapacağız. Bugüne kadar partimize hizmet etmiş, Cihangir abimiz yeni dönemde partimize hizmet etme görevini Musa Kardeşimize devredecek ve İnşallah Musa Kardeşimiz de devraldığı bayrağı daha ileriye götürerek hem ilçemize hem partimize önemli hizmetleri yapacak. Karşıya baktığımız zaman şimdiye kadar İlçe Başkanlığı görevi yapan tüm ilçe başkanlarımızı görüyorum. Kangal’daki başarıyı merak edenler bu tabloyu iyi anlarlarsa başarının neden kaynaklandığını görürler. İnşallah Kangal’da bugün görev devralacak arkadaşlar önümüzdeki süreçte olması gereken birliği beraberliği daha da pekiştirerek inşallah Kangal’ı daha iyi bir noktaya götüreceğiz” Şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “ Covid-19 salgını nedeniyle belirli sayıdaki delegelerimiz ile bu mutluluğu paylaşıyoruz ama ben biliyorum ki Tüm Kangal’da sandık görevlimizden, mahalle teşkilatımızdan, yöneticimize kadar bugün burada aramızda olmayan tüm kardeşlerimizin gönülleri bizimle beraber. Partimiz kurulduğu zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın tüzüğümüzde bir hedefi vardı, gösterdiği hedef 2023,2053 ve 2071. Türkiye’deki ortalama her hükümetin 1,5 yıl ömrü olduğunu düşünürsek geçmiş dönemde belki 2002 yılında partimiz kurulduğu zaman bir çok kişi 2023’ü görecekler mi ki 2023 hedefi koyuyorlar diye düşünmüş olabilir ama Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Dünya Lideri sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Kadrolar beldesinden ilçesine ilinden genel merkezine kadar üzerine düşen tüm görevleri yaparak 2023’e geldik. İnşallah bugün seçilecek yönetimimiz de bizi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine götürecek ekibimiz o nedenle hepimize çok fazla görev düşüyor.Başkanımız Kurucu Gençlik Kolları Başkanlığından geliyor. Teşkilat dersi almış, teşkilatı bilen, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına sadık olan bir başkanımız ben onun bu görevi layıkı ile yerine getireceğini inanıyorum.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardından Faaliyet Raporunun ve Gelir Gider Bilançolarının okunması ve Tebliğ edilmesinin ardından seçime gidildi. Mevcut Başkan Cihangir Kömürcü Hizmet Bayrağını Musa Gazi’ye devretti.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]