SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

5 Aralık Kadın Hakları Günü Programı

5 Aralık Kadın Hakları Günü Programı
Bu haber 06 Aralık 2017 - 16:47 'de eklendi

Suşehri ilçesinde, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla program düzenlendi.

AK Parti Suşehri Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen programda konuşan Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, toplumun güç ve ilham kaynağının kadın olduğunu söyledi.

Kadın Hakları

Başkan Yüksel, İslam dininin kadın, erkek eşitlik vurgusu yaptığını da belirterek, “Bizim siyasetimizin esası insan onurudur. Bizim siyasetimizin temeli kadınlarımızın onuruna sahip çıkmak, insanlık onuruna sahip çıkmaktır. Erkeklik onuru ancak ve ancak kadınlara saygıyla hürmetle başlar. Kadınlara hürmet göstermeyen erkeklerin onuru da olmaz.” diye konuştu.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sema Gönül Çevik ise, Türk kadını olarak bu günü gurur, sevinç ve minnetle kutladıklarını belirtti.

Türk kadını ve Türk anasının her zaman güçlü olduğunu dile getiren Çevik, şunları kaydetti:

“Eski kahraman vatan sever Türk kadınlarımızı kendimize örnek alıp, her konuda duyarlı olmalıyız. Yavrularımızın ve ülkemizin geleceği için yaşadığımız olumsuzluklara karşı duyarlı olup seyirci kalmayıp çok ama çok çalışmamız gerekiyor. Bu anlamda günümüz bir Türk kadını olarak gururla sevinçle ve minnetle günümüzü kutlarım.”

Programda İlçe Müftülüğü görevlilerinden vaize Hanife Köroğlu, kadın hakları hakkında katılımcılara bilgi verdi.(AA)

Sivas Haberleri


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA