Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


Kadıburhanettin ASM’yi Kapatacaktık Ama Kapatamıyoruz Tarzında Açıklama


Kadıburhanettin ASM’yi Kapatacaktık Ama Kapatamıyoruz Tarzında Açıklama
1374
03 Ekim 2019 - 18:48

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberlerin ardından Sivas İl Sağlık Müdürlüğü boşaltın diye yazı yolladığı Kadıburhanettin ASM hakkında açıklama yaparak adeta vazgeçtik boşaltmayın dedi.

Kadıburhanettin ASM’yi Kapatacaktık Ama Kapatamıyoruz Tarzında Açıklama

Sivas İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklama metninin tamamı şöyle:

“İlimiz Kadıburhanettin Aile Sağlığı Merkezi ile ilgili son zamanlarda bazı basım yayın organlarında çıkan haberlerde; ilgili aile sağlığı merkezinin kapatılacağı ve bu nedenle bölge sınırları içerisinde bulunan vatandaşların mağdur olacağı yer almaktadır.

Mevcut durumu ile 6 aile hekimliği birimi ile hizmet vermekte olan Kadıburhannettin Aile Sağlığı Merkezinin kapatılması söz konusu olmadığı gibi, söz konusu bölge nüfusunun artması ve vatandaşların aldığı birinci basamak sağlık hizmeti kalitesinin artırılması adına; ilgili aile sağlığı merkezi sayısının ikiye çıkarılması ve ileriye yönelik olarak 1 aile hekimliği birimi daha eklenerek 7 aile hekimliği birimi ile bölgeye hizmet verilmesi planlamaktadır.

Böylelikle 1 yerine 2 aile sağlığı merkezi ve 6 birim yerine 7 birim olması bölgede yaşayan vatandaşlarımız için hem daha kaliteli hizmet almalarını hem de aile hekimi seçme tercih hakkını artıracaktır.

Üstelik aynı bölgede 2 aile sağlığı merkezi olması vatandaşların Birinci Basamak sağlık hizmetlerine ulaşılabilirliğini artıracaktır.

Bu doğrultuda da ilimizde aile hekimliği uygulamasına geçilen günden itibaren ilgili yönetmelikler çerçevesinde ve kurumumuzun özverili çalışmaları doğrultusunda gerek Kadıburhanettin Mahallesi gerekse ilimizin farklı mahallelerinde hem yeni aile sağlığı merkezleri hem de aile hekimliği birim sayıları artırılmış olup bundan sonraki süreçlerde de bu planlamalara devam edilecektir.

Bilindiği üzere aile sağlığı merkezleri aile hekimliği birimlerinden oluşan ve ekip anlayışı içerisinde hizmet veren yapılardır. Bu doğrultuda söz konusu aile sağlığı merkezinde hizmet veren aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları arasında kişiler arası ilişkilerden kaynaklı diyalog kopuklukları ve yanlış anlaşılmalar mevcut olduğu, konuyla ilgili kişiler hakkında kurumumuzca idari işlemlerin devam ettiği bilinmelidir.”

Bu açıklamanın ardından ise 22 bin kişinin hizmet aldığı ve kapatılmayacağı müjdesini duyduğumuz İl Sağlık Müdürlüğü’nden ASM ile alakalı bir soru daha sorarak cevabını bekleyelim…

Mevcut ASM’ye gönderdiğiniz aşağıdaki evrak ne anlama geliyor ve 3 yıllık kira sözleşmesini henüz geçtiğimiz ay yenilemiş iken binanın neden boşaltılması istenmiştir?

Kamuoyu adına SORULUR…

Büyük Sivas Haber

KONU İLE İLGİLİ DAHA ÖNCE YAYINLANAN HABERLER

Kadıburhanettin Aile Sağlığı Merkezi Siyasi Çekişme Nedeniyle mi Kapatılıyor?

Sivas’ta Bir Sağlık Kuruluşu Daha mı Kapatılıyor? Yenisini Yapmıyoruz Bari Kapatmayalım!


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 110
  • Hayır --> 403
  • Karasızım --> 34
  • Fikrim Yok --> 23
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com