REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“İşlerinizi takip edin”

“İşlerinizi takip edin”
büyük sivas haber
büyük sivas haber( [email protected] )
17 Ekim 2020 - 10:16

2020 yılının son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan, bir yandan Covid-19 salgını ile mücadele ederken bir yandan da yatırımları ve projeleri tüm hızıyla sürdürmeye devam ettirdiklerini belirterek “Koordinasyon için, koordinasyon toplantılarını beklemeyelim. Özellikle inşaat sezonu kapanmadan tüm kurumlarımızın sahada daha etkin bir biçimde işlerini takip etmelerini istiyorum” dedi.

“Tüm kurumlarımızın işlerini takip etmelerini istiyorum”

İl Koordinasyon Kurulu 2020 Yılı 4. Toplantısı, Vali Salih Ayhan başkanlığında yapıldı.

İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilen toplantıda koordinasyonu gerektiren konular, kurul üyeleri ile birlikte masaya yatırıldı. İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğünün çalışmalarıyla yılda 4 defa yapılan toplantıların sonuncusunda, koordinasyon gerektiren konular istişare edilerek, çözüm gerektiren hususlarda ilgili kurumların görüşü alındı.

Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, bu tür toplantıların en önemli amacının kurumlar üstü bir anlayış ile şehir ile ilgili meseleleri paylaşmak, bilgi sahibi olmak ve daha hızlı çözüm önerileri getirmek olduğunu söyleyerek, “Bu nedenle ülke ve il gündemimizle ilgili hususlarla alakalı olarak bazen kurumsal sunumlara yer veriyoruz. Mart ayından beri dünyanın, ülkemizin ve şehrimizin en önemli gündemi, elbette salgınla mücadele. Salgın ile ilgili süreç içerisinde kurulumuzu düzenli olarak bilgilendirdik. Salgın ile mücadelede bizim en önemli hedeflerimizden biri okullarımızın yüz yüze eğitime açılması oldu. Gerek şehrimizde gerekse ülke olarak verdiğimiz mücadele sayesinde, 21 Eylül´de başlattığımız yüz yüze eğitimin kapsamını 12 Ekim tarihinde daha da genişletmiş olduk.” dedi.

VERECEĞİMİZ MÜCADELE ÇOK ÖNEMLİ

Okulların açılmasında ve topyekûn mücadelenin, koordinasyonun ve işbirliğinin çok büyük rolü olduğunu aktaran Vali Ayhan, “Ancak bundan sonra vereceğimiz mücadele de en az bu kadar önemli. Çok hassas ve kontrollü bir süreç yönetmemiz gerekiyor. Eğitimin, sadece Milli Eğitim Müdürlüğümüzün uhdesindeki bir görev olarak asla görülmemesi gerekiyor. Okulları açık tutabilmemiz için tüm kurumlarımızın üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi lazım. Bu dönemde, özellikle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden gelen taleplerin ivedi bir biçimde yerine getirilmesi ve işbirliği içerisinde çalışmamız çok önemli. Bu işbirliğinin çok güzel bir örneği olan Sivas Belediyemizin organize ettiği, öğrencilerimize tablet desteği için sayın belediye başkanımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Belediyemiz ve ilçe belediyeleri aynı zamanda okullarımızda çevre düzenlemesi de yaptı. Tablet desteği sağlayan Demir Grup Sivasspor yönetimine de teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

KURUMLARA UYARI

Bir yandan Covid-19 salgını ile mücadele ederken bir yandan da yatırımları ve projeleri tüm hızıyla sürdürmeye devam ettirdiklerini kaydeden Vali Ayhan, “Özellikle yaz döneminde sürekli sahada olarak yatırımlarımızı yerlerinde inceledik. Verimli bir yıl geçirdiğimizi düşünüyorum.  Öncelikle yatırımcı kuruluşlarımızın yürütecekleri projelerde ilgili tüm kurum ve kuruluşlar ile gerekli koordinasyonu sağlayarak işi yürütmeleri önemli. Bu kapsamda yatırımcı kuruluşlarımızın çalışmalarında, kaymakamlarımız ve ilçe belediye başkanlarıyla işbirliği halinde olmalarını ve bilgi alışverişinde bulunmaları hususunda hassasiyet göstermelerini bekliyorum. Koordinasyon için, koordinasyon toplantılarını beklemeyelim. Özellikle inşaat sezonu kapanmadan tüm kurumlarımızın sahada daha etkin bir biçimde işlerini takip etmelerini istiyorum. Vatandaş odaklı hizmet modelimizin tüm kurumlarda kesintisiz olarak devam etmesini ve kurumlar arası etkin işbirliğinin aksatılmadan sürdürülmesine özen gösterilmesini istiyorum.” şeklinde konuştu.

“KURUMLARIMIZIN ÖN ALMASINI İSTİYORUM”

300 Fikir 300 Proje kapsamında yürütülen projelerin planlanan takvim doğrultusunda tamamlanması noktasında kurumların gerekli hassasiyeti göstermesini de isteyen Vali Ayhan, “Tüm kurumlarımızın pandemi ile mücadelede bizi zafiyete düşürecek tutum ve davranışlardan uzak durmasını, kurumlarımızın bu süreçte ön görüp ön almasını istiyorum. Tüm kurumlarımızın bu süreçte tedbir ve denetim mekanizmalarını etkin bir biçimde sürdürmesini istiyorum. Kurumlarımızın koordineli bir şekilde çalışacağına eminim.” şeklinde konuştu.

Vali Salih Ayhan´ın konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Yıldırım, ilimizdeki yüz yüze eğitim çalışmaları ve okullarda alınan koronavirüs tedbirleri hakkında sunum yaptı. Toplantı, il müdürlerinin söz alması ile sona erdi. (Oğuzhan Sarzep/İrade)

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]