hava -6° Hafif Kar/Rüzgârlı
DOLAR 18,8291 % % 0
EURO 20,2261 % % 0.06
GRAM ALTIN 1.134,62 % % 0,28
ÇEYREK A. 1.855,11 % % 0,28
BITCOIN 440.267 % 0.504
SON DAKİKA


Google News

İmar Barışı Başvuruları Devam Ediyor

Son Güncelleme :

13 Eylül 2018 - 17:21


İmar Barışı Başvuruları Devam Ediyor

Ülke genelinde bulunan toplamda 13 milyon konutun iskan sorununu çözmek için başlatılan imar barışında son başvuru tarihi 31 Ekim 2018. 7 milyonu aşkın riskli yapının dönüşümünde imar barışına gidilecek. 31 Aralık 2017 öncesince inşa edilen yapılar imar barışından faydalanabilecek.

iskan Sorunu İçin Başlatılan İmar Barışı Başvuruları Devam Ediyor

İskânsız yapıların belli bir harç karşılığında kayıt altına alınarak iskân verilmesi olan imar barışı başvuruları 8 Haziran’da başlamıştı. İmar barışı başvuruları 31 Ekim’e kadar devam edecek.

Sivas’ta da imar barışı ile ilgili gerek merkezde gerekse ilçelerde birçok bilgilendirme toplantısı yapıldı. Başvurularının e- devlet üzerinden yapıldığı imar barışı ile ilgili olarak Vali Davut Gül, “Arazi sizin. Dükkan yaptınız, ev yaptınız. Yarım metre taştı ya da 4 kat değil de 5 kat oldu. Normalde böyle durumlarda yapılması gereken yarım metre geçtiği için binayı yıkmak ya da uygunsa tıraşlamak. Burada yüzde 3 ile yüzde 5 arasındaki para ödendiğinde mevcut durum ruhsatlı hale gelmiş oluyor. Vatandaşın problemi ortadan kalkmış oluyor, bir belirsizlik ortadan kalkmış oluyor. Bu vatandaşlarımız açısından büyük bir fırsat. Ruhsatı, iskânı olmayanların bundan yararlanması lazım. Bir daha cumhuriyet tarihi boyunca böyle bir imkân gelir ya da gelmez bilemem ama gelecek gibi durmuyor. O açıdan da mağduriyetin ortadan kalkması açısından, vatandaşla devletin problem yaşamaması açısından buna bir an önce müracaat edilmesi lazım” dedi. (Memleket)

Büyük Sivas Haber 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol