REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

İbrahim Erşan hoca ve Bazı Değerlerin İsimlerini Yaşatmamız lazımBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

22 Ekim 2021 - 11:56

İbrahim Erşan hoca ve Bazı Değerlerin İsimlerini Yaşatmamız lazım

Son Güncelleme :

13 Mart 2021 - 13:09

İbrahim Erşan hoca ve Bazı Değerlerin İsimlerini Yaşatmamız lazım

Merhaba Değerli dostlar, Bölgemizin ve Ülkemizin Aydınlık insanları merhaba, günlük yaşamının büyük bir bölümünü sporla oluşturan değerli arkadaşlarım Eğitim gibi vazgeçilmeyen olgulardan biri olan spor ’un yıllar önce başlangıcı ve ana spor dalı olarak bilinen ve kabul edilen (Futbol gibi) Atletizmin geçmiş tarihilerimizdeki başarı ivmesini yükseklere çıkartarak Sivas’a Türk Atletizmine Milli sporcular ve şampiyonlar yetiştiren Merhum Türk Milli Takımın eski antrenörü İbrahim Erşan hocadan bahsetmek istiyorum.

İbrahim Erşan hoca ve Bazı Değerlerin İsimlerini Yaşatmamız lazım

İbrahim Erşan hoca sporculuğundan başlayarak Atletizm il spor temsilciliği ardından Türkiye Atletizm Milli Takım Antrenörlüğüne kadar yükselerek Türkiye’de atletizm dendiği zaman Sivas akla gelen illerden biri haline getirmişti.

Ülke atletizmine Veli Ballı, Ertürk Yamen,Şenol Özdemir, Turan Ballar, Hikmet Seviniş, Sabri Emil,Aydener Gültekin, Ali Güneş Zeki ÖZTÜRK, İbrahim Karadag,Turan Kural, Gülseren Kanat Arzu Sezer er gibi ismini sayamadığım bir çok sporcular şampiyonlar yetiştirerek Milli takıma kazandırmıştır.

İbrahim Erşan hoca o yıllarda atletizmi Demirspor kulübü başta olmak üzere okul-kulüp işbirliği ile okullarda büyük bir yarış haline getirmişti. Atletizm sporu, günümüz şartlarında ise onun mirasını devam ettiren öğrencileri bölgemizde ve ülkemizin birçok yöresinde Sivas başta olmak üzere görevlerini başarıyla sürdürmektedirler.

İbrahim Erşan hocayı 2005 yılında amansız bir hastalıktan dolayı kaybettik tüm kabir sahiplerinin mekânları cennet olsun.

Öte yandan Cumhuriyet Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Ertürk Yamen hocanın Erzurum’da düzenleten panelde ‘’Sivas Atletizmi ve İbrahim Erşan’’ hakkında federasyon tarafından görevlendirilerek bir sunum yapmıştır. kendisini tebrik eder başarılar dilerim.

Değerli dostlar Sivas spor ve sporcu potansiyeli açısından zengin bir ilimiz tesisleşmede büyük bir aşama kaydeden bir bölge haline gelmiştir.

Gençlik ve spor bakanlığımız Sivas’a çok güzel tesisler yaparak sporcularımıza siz halkımıza kazandırarak bir tesis devrimi yaşanmıştır. Sivas’ta. Bütün bunlar yereldeki yönetim anlayışının spora yaklaşımları dolaysıyla halk katmanlarının ilgi ve alakasına göre yapılmaktadır emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Geçtiğimiz günlerde belediye başkanımız Hilmi Bilgin ile Sivas’a dair spordaki gelişmeleri ve tesisleşmeleri konuşurken bir önerim olmuştu kendisine ‘’Sivas’ın sporuna büyük başarılar kazandıran bazı değerlerin başında gelen İbrahim Erşan hocanın isminin Atletizm pistine (sahasına) verilerek yaşatılması önerime sıcak bakarak bunun önemini vurgulamış olup gündemine aldığını söylemiş olması tarihi degerlere sahip çıkması demektir’’

Bu söyleş imimizi de sosyal medyada resimleyerek paylaşmam dan sonra bir yığın spor adamı, sivil toplum kurum temsilcilerinin yanı sıra halk katmanlarının beni arayarak ‘’Belediye başkanı Hilmi Bilgin beyin buna sıcak bakmasından ‘’ dolayı memnun olduklarını belirttiler.

Bazı dostlarımızda bunu ileriki yıllarda bir spor toplantısında öneri olarak getirdiklerini her nedense sıcak bakılmadığın söylediler. Fakat başkanın bunu gerçekleştirmesi halinde gelecek ve yetişecek kuşaklarımızın bu değerlerimizi örnekle ileriye dönük kazanımlarını sağlayacaklarına inandıklarını söylediler.

Avrupa ve Maraton dalında Atletizm de Uluslararası üne sahip Veli Ballı ve arkadaşları da ‘’beni arayarak Belediye başkanının bu yaklaşımlarından çok memnun olduklarını bunun gerçekleşmesini sabırsızlıkla beklediklerini dile ‘’getrdiler.

Sivas Belediyesi önümüzdeki yıl da Sivas’a 100 milyon gibi dev bir spor tesis yatırımı için Gençlik spor bakanlığı ile adeta bir tesisleşme devrimi başlatmıştır kendilerini tebrik eder başarılar dilerim.

Önceki belediye eski başkanı Doğan Ürgüp döneminde mahallelerin belli semtlerine kırka yakın halı saha yapılarak oralarda yörenin yaşayan ve vefat eden başarılı spor adamlarının isimleri verilmişti.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ‘’oraların önümüzdeki sezonda yenilenerek daha iyi konuma getireceklerini belirterek amatör spor içinde bildiğiniz gibi her türlü olanaklarımızı seferber ediyoruz ‘’ dedi

Yerel yöneticinin görüş, beceri ve davranışları o yörede potansiyeli olumlu yâda olumsuz şekilde etkiler. Bu nedenle yerel yöneticilerimiz bu konuda olduğu gibi her konu da duyarlı olduklarını söylemem gerekir.

Sivas ta faaliyet gösteren tüm takımlarımıza başarı dileklerimi iletiyorum kalın sağlıcakla

Görüşmek dileğiyle efendim

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.