DOLAR 32,2211 % 0.12
EURO 35,0277 % 0.09
STERLIN 40,9834 % 0.12
FRANG 35,4128 % 0.19
ALTIN 2.503,07 % -0,29
BITCOIN 71.170,01 6.19

CHP’li Belediye’de işçi Kıyımı! AK Parti Döneminde Çalışanlar işten Çıkarıldı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP’li Belediye’de işçi Kıyımı! AK Parti Döneminde Çalışanlar işten Çıkarıldı!

CHPli İsmail Uygur Başkanlığında ki Torbalı Belediyesi’nde 31 mart akşamından bu yana karmaşa devam ediyor. CHP Genel Merkezi ile de sorunu olduğu belirtilen Uygur’un istenmeyen adam ilan edildiği belirtiliyor.

CHP’li Belediye’de işçi Kıyımı! AK Parti Döneminde Çalışanlar işten Çıkarıldı!

Cumhurbaşkanına hakaret ve tehditlerin ardından belediye şimdi de işçi kıyımlarıyla gündem oldu.

Belediye’de 31 Mart’tan bu yana işçi kıyımı, çalışanlara yönelik mobbing, sürgün, baskı, onur kırıcı uygulamalar bütün şiddetiyle devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde anlamsız gerekçelerle işten atılan 42 sözleşmeli personelin ardından dün de 80 çalışan Belediye’ye çağırılarak işten atıldı.

Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili AK Partili Av. Özgür Erman Çağlar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları vurguladı” Sırf aynı görüşte olmadıkları için tamamen siyasi saiklerle hareket edilerek 80 işçi kardeşimiz daha bu gün itibari ile iş sözleşmeleri feshedilmek sureti ile işten çıkarılmıştır, görüyorum ki seçim öncesi nerde kalmıştık diye meydanlarda ve sosyal medyada konuşanların nerede kaldığını Torbalı kamuoyu daha iyi anlamıştır,ekmekle oynama ,siyasi baskı,mobbing ve hassasiyetler üzerine yaptığınız siyasi anlayışınız belli ki devam edecek ama kimse bu kardeşlerimizin yalnız olduğunu sanmasın haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” dedi

Önceki dönem Belediye Başkanı Görmez ise “42 arkadaşımızdan sonra bugünde Torbalımıza hizmet eden 80 emekçi arkadaşımız daha işten çıkarılmıştır. Biz CHP li diye kimseyi işten çıkarmadık, ekmeğiyle oynamadık. Bilakis ekmeği büyütüp paylaştık. Makamlar ve mevkiler geçicidir, önemli olan hoş bir seda bırakmaktır, bunu başarmakta her babayiğidin harcı değildir. Emekçi kardeşlerim şunu bilsinler ki Adnan başkanları her zaman yanlarında olacaktır.’” ifadelerine yer verdi…

EKONOMİMİZ KÖTÜ DEDİ İŞÇİLERİ ÇIKARDI İKİ KATI İŞÇİ ALIMI İLANINA ÇIKTI!

Bir taraftan yüzün üzerinde işçinin işine son verilirken ve işçilere imzalatılan belgede gerekçe olarak “ekonomik nedenler” gösterilirken, belediye ye 202 yeni işçi alımı için İŞ-KUR’da yayınlanan duyuru sonrası “bu ne perhiz bu ne lahana” dedirtti.

UYGUR GİDİCİ!

Ayrıca, CHP Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur hakkında şuan Adalet, İçişleri Bakanlıkları ve İzmir Valiliğinde olmak üzere hakkında açılmış 2’si idari bir adli soruşturma devam ediyor.

Uygur, seçimlerden hemen sonra Belediye meydanında bulunan 15 Temmuz Şehidi Ömer Halis Demir’in totemlerin de bulunan görsellerini indirmişti.

Ege’de İzmir Medya Grubu konuyu video ve haberlerle gündeme getirmesinin ardından konu ülke geneline dağılmış ve gelen yoğun tepkiler üzerine Uygur tarafından geri adım atılmıştı.

CHP GENEL BAŞKANI SÖZ VERDİ! SÖZLER YİNE YERLERDE!

Kılıçdaroğlu seçim öncesinde “Hiçbir işçinin işine son vermeyeceğiz. Eğer kazandığımız bir belediyede başkan haksız yere işine son verirse gelip beni bulacak.1 milyon 800 bin kişi asgari ücretin altında çalışıyor. Bunları bizim dışımızda hatırlayan yok. Bunların da sorunlarını çözmek boynumuzun borcu. ” ifadelerine yer vermişti!

Şimdi soruyoruz “Kılıçdaroğlu mu yalancı yoksa Uygur Kılıçdaroğlu’nu mu dinlemiyor?”

Ege’de İzmir Haber

 


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.